Нема производи во вашата кошничка.

Здравје

1-10 of 68

 • Есента е сезона на циметот: 6 придобивки од овој вкусен зачин

  Есента е сезона на циметот: 6 придобивки од овој вкусен зачин

  Затворете ги очите и само за секунда помислете на циметот. Речиси и може да го почувствувате неговиот сладок, примамлив вкус... циметот не само што е вкусен зачин кој ги прави вашите десерти повкусни, туку е состојка која нуди неколку здравствени придобивки. Дали би сакале да знаете кои? Продолжете со читање....

  Прочитајте повеќе 
 • Намалете ги килограмите и одржувајте ја линијата

  Намалете ги килограмите и одржувајте ја линијата

  Намалувањето на килограмите не е лесна работа, но е многу полесна за разлика од нејзиното одржување. Додека диетите се вистинско измачување, можеби ќе ви биде утеха дека за многу кратко време ќе постигнете одлични резултати.

  Прочитајте повеќе 
 • Продукти кои ја намалуваат подуеноста во стомакот

  Продукти кои ја намалуваат подуеноста во стомакот

  Дали денес се чувствувате подуено? Па, сите се чувствуваме така понекогаш... Иако подуениот стомак може да биде знак на сериозни здравствени проблеми, често може да биде и последица на погрешен избор на храна. Што треба да јадете за да ја избегнете подуеноста во стомакот?

  Прочитајте повеќе 
 • Како да ја искористите сезонската зимска храна

  Како да ја искористите сезонската зимска храна

  Како да ја искористите сезонската зимска храна за да ги одржувате или намалите килограмите?

  Зимата е оној период во годината кога се сретнуваме со проблемот наречен дополнителни, несакани килограми. Како да го одбегнеме ова? Еве 7 неверојатни сезонски зимски производи кои ќе ви помогнат да ја одржувате, па дури и да ја намалите телесната тежина за време на најстудениот период од годината.

  Прочитајте повеќе 
 • Победете ја есенската настинка во 7 едноставни чекори

  Победете ја есенската настинка во 7 едноставни чекори

  Повторно кивате? Сигурно е дека не сте единствени, затоа што есента дефинитивно е најдобрата сезона на настинките, и може да направи и веќе тмурните  есенски денови да бидат уште потмурни. Не грижете се , ние знаеме како да се ослободите од настинките – еве 7 едноставни чекори кои ќе ви помогнат да ги победите!

  Прочитајте повеќе 
 • 7 одлични совети за контролирање на гладот

  7 одлични совети за контролирање на гладот

  Дали сте сигурни дека сакате да започнете некоја диета? Супер, имате уште време за сериозни промени. Но, одлуката за започнување на диета е лесниот дел, контролирањето на гладот е оној потешкиот дел. Гладот исто така е причината поради која најчесто се откажуваме од нашата диета- едноставно не можеме да го поднесеме.

  Прочитајте повеќе 
 • „Здрава“ храна која треба да ја избегнувате по секоја цена

  „Здрава“ храна која треба да ја избегнувате по секоја цена

  Само затоа што некоја храна се смета дека е здрава не значи дека е добра за вас. Ако се обидувате да се храните здраво, а сепак килограмите не се намалуваат или пак уште полошо- се зголемуваат, тогаш можеби имате погрешни информации за здравата храна и хранливите состојки, па така тие предизвикуваат зголемување на тежината наместо намалување.

  Прочитајте повеќе 
 • Смути со Аронија

  Смути со Аронија

  Промешајте ги сите состојки во Нутрибулет и бледирајте ги околу 30 секунди. Можете да го декорирате пијалокот со свежи ливчиња од нане.

  Прочитајте повеќе 
 • Најефтини начини за здрава исхрана

  Најефтини начини за здрава исхрана

  Кога ќе се спомне здравата исхрана, веднаш помислувате дека тоа ќе ве чини премногу и дека таквиот животен стил е финансиски неиздржлив. Но, потребно е да знаете дека не сите видови здрава храна се прескапи.

  Прочитајте повеќе 
 • Најдобра храна за пролет

  Најдобра храна за пролет

  Скусувајќи по малку од секој вид храна и од секој оброк можете значително да го намалите количеството маснотии што го внесувате во организмот.

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 68