Нема производи во вашата кошничка.

Забава

1-10 of 61

 • Што е подобро: клима или отворени прозорци во автомобилот?

  Што е подобро: клима или отворени прозорци во автомобилот?

  Се спремате за патување? Како и вие, така и многу други луѓе го прават истото, па затоа сообраќајните гужви се чест проблем. Тоа значи дека ќе треба да се соочите со високите температури во вашиот автомобил. Време е да ја решите вечната дилема – дали е подобро да користите клима или едноставно да ги отворите прозорците во автомобилот?

  Прочитајте повеќе 
 • 3 потребни и 3 непотребни работи за Вашето викенд патување

  3 потребни и 3 непотребни работи за Вашето викенд патување

  Сите ќе се согласите дека после напорната работа недела, викендот е повеќе од добредојден. Кога времето е убаво сите сакаме да одиме на кратки викенд патувања и да ги наполниме батериите. Но понекогаш и убавото викенд патување може да биде уништено ако заборавите или не заборавите да понесете некои важни работи од домот. Дали знаете кои се тие?

  Прочитајте повеќе 
 • Прославете го светскиот ден на Нутела

  Прославете го светскиот ден на Нутела

  Дали обожавате Нутела? Тогаш претпоставуваме дека 5ти февруари ќе биде еден од вашите омилени денови оваа година! Ние го прославуваме светскиот ден на Нутела со овој рецепт за домашна Нутела. Секако дека е полесно само да ја отворите теглата отколку да направите домашна Нутела, но на тој начин ќе имате поздрав и повкусен десерт. Дали сте подготвени?

  Прочитајте повеќе 
 • Дали ви здодеа да бидете шворц секој јануари?

  Дали ви здодеа да бидете шворц секој јануари?

  Декември е прекрасен месец – имате слободно време, одите на многу забави и јадете вкусна храна. Па тука се и патувањата, подароците, пијалаците... и пред да се освестите, ете го јануари а вие сте без денар во џебот. Ако ви здодеа секој јануари да бидете без денар во џеб, еве неколку добри совети кои ќе ви помогнат да го спречите тоа.

  Прочитајте повеќе 
 • 11 правила за туширање

  11 правила за туширање

  Туширањето е хигиенско и е со совршен начин за одржување на секојдневната хигиена. Ова значи дека не треба да се бањате секој ден и да користите сапун на секој дел од вашето тело.

  Прочитајте повеќе 
 • Најдобрите хорор филмови за Ноќта на Вештерките

  Најдобрите хорор филмови за Ноќта на Вештерките

  Како планирате да ја поминете оваа Ноќ на Вештерките? Ќе се маскирате во чудовиште и ќе ги плашите децата на вашите соседи? Ќе играте прелажи-или-почести се? Ако ништо од споменатото не ви се допаѓа, можеби би сакале да ја поминете ноќта под топло ќебе, гледајќи страшни филмови. Звучи добро нели?

  Прочитајте повеќе 
 • Како да запомните сѐ

  Како да запомните сѐ

  Секогаш кога ќе заборавите некоја ситница, како на пример што сѐ требало да купите од продавница или каде сте ги оставиле клучевите, си велите дека тоа е од преоптовареноста.

  Прочитајте повеќе 
 • Храна што го одржува здравјето на срцето

  Храна што го одржува здравјето на срцето

  Кардиоваскуларните заболувања се најчестата причина за смрт во светски рамки. За да не се соочите со проблеми со срцето, треба да преземете активни чекори на превенција, кои во најголема мера се поврзани со вежбањето и правилната исхрана. Ако следниве видови храна не се на вашето мени, размислете за нивно вклучување.

  Прочитајте повеќе 
 • Показатели за зависност од храна

  Показатели за зависност од храна

  Диетите, вежбањето, обидите да ја намалите телесната тежина - сето тоа ќе остане попусто на крајот, доколку се соочувате со зависност од храна. Овие неколку показатели ќе Ви помогнат да откриете дали е така.

  Прочитајте повеќе 
 • Брзи совети за празнично разубавување на домот

  Брзи совети за празнично разубавување на домот

  Со помош на овие брзи и едноставни совети за декорација, ќе можете да го разубавите својот дом, без многу мака и без да потрошите цело богатство...

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 61