Нема производи во вашата кошничка.

Слабеење

1-10 of 19

 • Ефективно губење на килограмите

  Ефективно губење на килограмите

  Дали ви е доста од тоа да биде постојано гладни и да одите на вежбање три до четири пати неделно, а сепак да немате долготрајни резултати кога станува збор за губењето на вишокот килограми? Причината за вашиот неуспех е можеби фактот дека вашето тело и вашиот ум не работат заедно кон остварување на истата цел. Сепак, не треба да бидете загрижени, ние ќе ви помогнеме...

  Прочитајте повеќе 
 • Променете ги навиките за брзо слабење

  Променете ги навиките за брзо слабење

  Навиките на луѓето што вежбаат во теретана се разликуваат, но речиси сите имаат едно нешто заедничко – на почетокот се посветуваат на кардиоваскуларните вежби...

  Прочитајте повеќе 
 • Tајни за брзо слабеење

  Tајни за брзо слабеење

  Летото само што не пристигнало, а Вие сè уште не сте ја достигнале оптималната форма. Но, не постои место за паника. Едноставно следете ги овие 4 здрави тајни и за брзо време ќе бидете чекор поблиску до својата цел.

  Прочитајте повеќе 
 • Најдобри трикови за диети на сите времиња

  Најдобри трикови за диети на сите времиња

  Летото доаѓа и време е да ги изгубите вишокот килограми. Секако дека може да се обидете со вашите вообичаени диети, но ние ви нудиме нешто многу подобро – 13 трикови за кои до сега можеби не сте ни слушнале!

  Прочитајте повеќе 
 • Намалете го стомакот до лето

  Намалете го стомакот до лето

  Обично сите се свестуваме дека треба да започнеме со вежбање со првите топли денови од пролетта. Тогаш летото и плажите веќе изгледаат реално, а масните наслаги добиени во зимата како вашиот најголем непријател. Прочитајте како да се ослободите од големиот стомак до почетокот на летото.

  Прочитајте повеќе 
 • 10 правила за слабеење кои функционираат

  10 правила за слабеење кои функционираат

  Ако сте еден од луѓето кои со години се борат со вишокот килограми, тогаш до сега веќе сигурно ви здодеало од лоши совети и диети. Од друга страна, овие 10 правила за слабеење докажано функционираат.

  Прочитајте повеќе 
 • Златни правила на слабеењето

  Златни правила на слабеењето

  Постојат одредени правила до кои мора да се држите доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми, но и долгорочно да ја одржувате идеалната телесна тежина.

  Прочитајте повеќе 
 • Изненадувачки причини зошто јадете кога не сте гладни

  Изненадувачки причини зошто јадете кога не сте гладни

  Првото правило што Ви го кажале Вашите родители кога станува збор за храна веројатно било – јадете кога сте гладни, престанете кога ќе се заситите. Но, зошто толку многу луѓе јадат и кога не се гладни?

  Прочитајте повеќе 
 • Обликувајте го телото вежбајќи дома

  Обликувајте го телото вежбајќи дома

  Дали и вие сте една од оние личности што мрази теретани? Тогаш обидете се да вежбате во домашни услови. Прочитајте кои се предностите и недостатоците на вежбањето во домашни услови.

  Прочитајте повеќе 
 • Оптимизмот е клучен фактор за слабеење

  Оптимизмот е клучен фактор за слабеење

  Во една студија спроведена со испитаници жени кои имале за цел да ја намалат тежината за што е можно пократко време, било откриено дека оние што имале позитивен однос кон слабеењето имаат многу поголеми шанси да успеат во својата намера, отколку оние кои му пристапуваат на проектот од негативна почетна точка.

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 19