Нема производи во вашата кошничка.

Убавина

1-10 of 23

 • Вистинските мажи се грижат за својата кожа

  Вистинските мажи се грижат за својата кожа

  Времето кога жените беа оние кои се грижеа за својата кожа е минато. Во денешно време мажите обрнуваат (или барем треба да обрнуваат) внимание на својата кожа и здравје исто како и жените, бидејќи сите сме свесни дека непривлечната кожа предизвикува многу проблеми. Затоа ќе ви помогнеме и ќе ви кажеме како вистинските мажи треба да се грижат за својата кожа.

  Прочитајте повеќе 
 • Подгответе го вашето тело за костим за капење

  Подгответе го вашето тело за костим за капење

  Една од најдобрите работи кога станува за збор за лето е времето кое го поминуваме на плажа, но ако не сте задоволни со изгледот на вашето тело, тоа може да биде многу непријатно искуство. Вишок килограми, влакна на непосакувани места, бледа кожа и лош избор на костим за капење може да направи да се чувствувате лошо кога ќе го покажете вашето тело пред сите.  Сепак, не треба да се грижите – ако вие имате неколку часа слободно време пред да заминете на одмор, ние имаме совршен план кој ќе ви помогне да ги поправите несовршеностите.

  Прочитајте повеќе 
 • Најдобрата и најлошата храна за убава кожа

  Најдобрата и најлошата храна за убава кожа

  Малку сонце, малку вода, квалитетен дневен крем и уште поквалитетен ноќен крем, добар сон и вашата кожа ќе изгледа поубаво од кога и да нели? Тоа не мора да е вистина. Храната што ја јадете може да има големо влијание на изгледот на вашата кожа – дали би сакале да знаете која храна е добра, а која е лоша за вашата кожа?

  Прочитајте повеќе 
 • Дали Вашата исхрана е добра за кожата

  Дали Вашата исхрана е добра за кожата

  Она што го јадете не влијае само врз телесната тежина. Храната е суштествена за здравјето на сите органи, вклучително и на најголемиот – кожата.

  Прочитајте повеќе 
 • Брзи козметички трикови

  Брзи козметички трикови

  Можеби немате време почесто да одите во козметички салон, а некогаш не можете да најдете време ниту за утринско разубавување на лицето и косата. Прочитајте ги нашите 18 совети за заштеда на време.

  Прочитајте повеќе 
 • Ефикасни и евтини трикови за убавина

  Ефикасни и евтини трикови за убавина

  Годините на жените најдобро се огледуваат на вратот. Затоа, доколку сакате да ги скриете, следете ги едноставните совети за грижа.

  Прочитајте повеќе 
 • Митови за ќелавоста

  Митови за ќелавоста

  Годините на жените најдобро се огледуваат на вратот. Затоа, доколку сакате да ги скриете, следете ги едноставните совети за грижа.

  Прочитајте повеќе 
 • Негата на вратот ќе ги скрие годините

  Негата на вратот ќе ги скрие годините

  Годините на жените најдобро се огледуваат на вратот. Затоа, доколку сакате да ги скриете, следете ги едноставните совети за грижа.

  Прочитајте повеќе 
 • Тајните на затегнатиот задник

  Тајните на затегнатиот задник

  По одредена возраст, повеќе делови од телото со кои жените се гордеат, веќе не изгледаат онака како што некогаш изгледале. Но, тоа не значи дека е време за паника, туку дека треба да дознаете нешто повеќе за тајните на затегнатиот задник.

  Прочитајте повеќе 
 • Решенија за 5 летни проблеми со кожата

  Решенија за 5 летни проблеми со кожата

  Летото носи многу убави и пријатни денови исполнети со прошетки, романтични зајдисонца, сладоледи и многу време поминато во природа. За жал, летото носи и проблеми за кожата. Проверете како можете да ги решите.

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 23