Нема производи во вашата кошничка.

Убавина

11-20 of 23

 • Разубавете ги нозете

  Разубавете ги нозете

  Најголем дел од жените трошат многу време и пари на нега на кожата од лицето, но за сметка на тоа ги запоставуваат другите делови од телото. Нозете особено лошо го поднесуваат ова запоставување, па со текот на годините, почнуваат да изгледаат лошо поради генетски фактори, оштетување од сонцето, пораѓања итн.

  Прочитајте повеќе 
 • Храна што ќе го врати сјајот на вашата кожа во зимските месеци

  Храна што ќе го врати сјајот на вашата кожа во зимските месеци

  Во зима, кога воздухот е студен, многу е лесно кожата да се исуши и да го загуби природниот сјај. Пред да ја потрошите целата плата на лосиони и креми, обидете се да ја потхраните кожата однатре. Храната што ја внесуваме е исто толку важна за здравјето на кожата, колку што се и препаратите што ги ставаме врз неа.

  Прочитајте повеќе 
 • Престанете со пушењето и заштитете ја Вашата коса

  Престанете со пушењето и заштитете ја Вашата коса

  Доколку имате оштетена и тенка коса и ништо не помага, пред да тргнете во потрага по шампони и регенератори што ќе ја подобрат ситуацијата, обидете се со поедноставното решение - оставете ги цигарите.

  Прочитајте повеќе 
 • Ослободете се од целулитот со масло од ореви

  Ослободете се од целулитот со масло од ореви

  Маслото од ореви е природен балзам за кожата и косата. Исто така, може да се користи како додаток на исхраната или како замена за други видови масло. Најважната карактеристика на ова масло е тоа што го забрзува слабеењето и го подобрува здравиот изглед.

  Прочитајте повеќе 
 • Што кажува изгледот за здравјето?

  Што кажува изгледот за здравјето?

  Доброто здравје најчесто е отсликано со атрактивен, младешки изглед. Иако најчесто за недостатоците ги обвинувате стареењето и стресот, дел од нив всушност може да се должат на одредени здравствени проблеми. Прочитајте кои.

  Прочитајте повеќе 
 • Како да се справите со првите брчки

  Како да се справите со првите брчки

  Ако се ужаснавте од првите брчки што ги забележавте во огледалото, не паничете! Брчките веќе не се проблем што не може да се реши. Соодветната комбинација од здрав животен стил, правилна нега и добар крем против брчки ќе направат повторно да ви се допаѓа сопствениот одраз во огледалото.

  Прочитајте повеќе 
 • Со грозје до зачувување на вашата убавина

  Со грозје до зачувување на вашата убавина

  Грозјето се одгледувало и користело уште во античкиот период од страна на Египќаните, Римјаните и Грците кои ги познавале лековитите својства на неферментираниот гроздов сок. Така мажите биле дарувани со вино, а жените со гггрозје за зачувување на младоста и убавината.

  Прочитајте повеќе 
 • Митови за хидратација на кожата

  Митови за хидратација на кожата

  Правилното одржување на кожата е многу важно за убавината. Но, доколку погрешно ја водите грижата, може да се соочите со несакани ефекти. Затоа секогаш треба да ги имате предвид митовите, но и вистината зад нив.

  Прочитајте повеќе 
 • Грешки во исхраната што предвреме Ве стареат

  Грешки во исхраната што предвреме Ве стареат

  Сите очекуваат одредени физички и ментални промени со текот на годините и тие се прифаќаат како природни. Но, одредени прехранбени производи можат значително да ги забрзаат процесите на стареење.

  Прочитајте повеќе 
 • Чоколадо против стареење

  Чоколадо против стареење

  Со внесување на 6 до 7 грама чоколадо дневно, можете да го забавите процесот на стареење. Придобивките од зрната какао не се до крај откриени, но од она што до сега се знае, овој зрнест плод е од непроценливо значење за здравјето на човекот.

  Прочитајте повеќе 

11-20 of 23