tooltip after the triger
За информации или помош при нарачување јавете се на: 02/3094-550
topshop

За информации или помош при нарачување јавете се на:

02/3094-550

20 години Топ Шоп

Power Juicer Express Delimano – Експрес соковник


100% безбедно

он-лајн купување

Плаќање на рати

со кредитна картичка
Нарачајте тука!
Цена за Вас:7.290,00 Ден.
Производот не е во продажба![ Разгледајте ги другите производи! ]

Delimano во соработка со Power Juicer го произведоа овој нов и компактен соковник за поздраво и повкусно готвење и подготвување на храната.

Специјална понуда со ПОПУСТ и ПОДАРОЦИ - Книга со рецепти за сокови и  6 Неделна програма за промени (во исхраната и здрав начин на живот)!


Започнете го денот со 100% природен сок

Delimano во соработка со Power Juicer го произведоа овој нов и компактен соковник за поздраво и повкусно готвење и подготвување на храната.

Пиењето на свежо исцедени сокови е најлесниот, најефикасниот и највкусниот начин да направите нешто добро за своето здравје. Природниот сок ќе го освежи и регенерира Вашето изморено тело. Додатокот на витамини ќе Ви помогне полесно да се соочите со секојдневните обврски и задачи, стресните ситуации и истовремено ќе го зголеми Вашиот имунолошки систем.

До 30% повеќе сок во споредба со останатите соковници

Power Juicer Express Delimano ќе Ви помогне да подготвите природни сокови од овошје и зеленчук, по ваш вкус. Со овој соковникот практично нема отпадок – остатокот од овошјето или зеленчукот кој се задржува во пулпата можете да го искористите за подготовка на детски кашички и разни сосови.

5 причини зошто да го почнете денот со природен сок

 • Ја зголемува отпорноста на организмот
 • Полесно ослободување од стресот
 • Прочистување и подобрување на метаболизмот
 • Го подобрува енергетското ниво на телото
 
 
 

Природен сок, сосови и кашички само за неколку секунди

Со експрес соковникот Power Juicer Delimano брзо и едноставно ќе подготвите здрави напитоци:

 • Од 100% природно овошје или зеленчук
 • Без додатоци и вештачки шеќери (можете да го засладите сокот со малку мед)
 • Без конзерванси

Подготвувајте свежи сокови!

Со малку труд, до извонредно свежи сокови подготвени за смао неколу секунди:

 • нема потреба од лупење на овочјето и зеленчукот,
 • пулпата останува сува, така што можете да ја употребувате за подготовки на кашички и супи,
 • 30 % повеќе сок.

Предности:

 1. Извонреден дизајн,
 2. помал дизајн но повеќе простор во контејнерот за пулпа

*За овој производ можете да нарачате и Дополнителна гаранција од 1, 2 или 3 години.

 

Технички карактеристики:

 • Моќност: 200 W
 • Напон: 220-240V, 50hz
 • Вртежи во минута: 3000
 • Сечила од не ’рѓосувачки челик
 • Голем отвор за овошје и зеленчук
 • Подобар одвод за сок

Во комплетот добивате:

 • Delimano Power Juicer Express Соковник
 • Упатство за употреба

За сите оние кои сакаат прекрасни природни сокови:

 
 
 

За сите оние кои немаат многу простор во кујната

Подобрениот дизајн зафаќа многу малку простор.

За сите оние кои сакаат да извлечат повеќе од едно овошје

Моќниот мотор произведува и до 30% повеќе сок.

За сите оние кои сакаат да го започнат денот со 100% природен сок

Брза и лесна подготовка на природни сокови полни со витамини.

За сите кои сакаат да експериментираат со вкусовите

Погледнете ги нашите 200 извонредни рецепти кои ви препорачуваме да ги подготвите со Power Juicer Express.

Како се употребува Delimano Power Juicer Express Соковникот

 
 
 
 
 1. Чекор: Соковникот се вклучува во струја и треба да почне да работи, па потоа во него се става овошјето. Доколку прво го ставите овошјето, а потоа го вклучите соковникот, тој нема да почне да работи.
 2. Чекор: Освежете се со прекрасните и свежи сокови!

Минималниот отпадок од исцедените плодови може да се искористи за сосови, преливи, чорби или како храна за бебиња.


Ви препорачуваме и...

Пријавете се за е-магазин
Ексклузивни совети за квалитетно живеење, здравје, слабеење, убавина, секс и многу повеќе во е-магазинот на Топ Шоп!
Пријави ме
Бесплатна е-книга за слабеење
Пријавeте ја вашата е-адреса и преземете ја е-книгата „Слабеењето никогаш не било полесно“ веднаш!
Преземи ја е-книгата

Јавете се веднаш
За инфо или помош при купување!
02/3094-550

100% безбедно

он-лајн купување
Нарачаните производи ги плаќате при приемот, на доставувачот или во локалната пошта. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

Плаќање на рати

со кредитна картичка
Производот можете да го платите на рати, со кредитна картичка, според договорот кој го имате со банката.


2015 Студио Модерна Дооел Скопје, сите права се задржани.