Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo AdaptiveGO 3во1 Сет Јорган, перница и торбичка

Photo
Video
-60%

Сетот е неверојатно мек, со премиум квалитет и технологија за терморегулација што го прави идеален за користење во текот на целата година. Кога ви е жешко, ве лади, а кога ви е ладно, ќе ве згрее. Лесен јорган и класична перница совршена за сите пози на спиење. 3 бои: сива, кремаста и минт боја. Единечен сет: јорган 140х200см и перница 50х70см, двоен сет: јорган 200х200см и 2 перници 50х70см.

Dormeo AdaptiveGO 3во1 Сет Јорган, перница и торбичка

Редовна цена: Од 6.780,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.690,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сетот е неверојатно мек, со премиум квалитет и технологија за терморегулација што го прави идеален за користење во текот на целата година. Кога ви е жешко, ве лади, а кога ви е ладно, ќе ве згрее. Лесен јорган и класична перница совршена за сите пози на спиење. 3 бои: сива, кремаста и минт боја. Единечен сет: јорган 140х200см и перница 50х70см, двоен сет: јорган 200х200см и 2 перници 50х70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ветување за луксузна удобност

Уживајте во пријатен сон и разбудете се целосно освежени и полни со енергија. Овој сет е дизајниран за да балансира помеѓу удобност и поддршка и да ви го понуди најдобриот сон во текот на целата година.

Сетот вклучува:

  • Супер мек јорган, со премиум квалитет кој може да се користи во сите сезони
  • Класична перница која одговара на сите положби на спиење
  • Практична торба за носење и за чување на сетот

Достапен во тренди комбинации на бои: сива, кремаста и минт боја.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Топло или ладно? Дозволете му на телото да одлучи.

Доколку ви е топло или ладно, покривањето или откривањето во текот на целата вечер може да ви предизвика немирен сон.

Решението за ова е новиот AdaptiveGo сет, со иновативна технологија за терморегулација. Тајната е во новата HeiQ Smart Temp револуционерен третман за прилагодување развиен во Швајцарија, со кој се третирани перницата и јорганот. Овој третман прави јорган и перницата да реагираат на температурата на вашето тело и да се прилагодат. Кога почнувате да се загревате, материјалот ја апсорбира топлината и влажноста, правејќи побрзо да испарат и со тоа да се оладите. Кога температурата на телото ќе падне, испарувањето се намалува и материјалот ќе ве одржува топли.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Лесен и удобен

AdaptiveGo јорганот и перницата се исполнети со напредни Wellsleep® влакна, кои му овозможуваат на перницата и јорганот да дишат и да ви овозможат удобност во текот на целата ноќ. Практичен е за користење во текот на целата година, без разлика на сезоната. Благодарение на материјалите од кои е изработен, јорганот е лесен, пријатен за кожата и топол кога е потребен.

Wellsleep® напредните микорвлакна нудат повеќе од чувство на мекост. Лицата кои имаат проблеми со чувствителна кожа или алергии, можат да бидат мирни, бидејќи јорганот е антиалергиски и е пријатен за кожата.

Привлечен и модерен дизајн

Неверојатно мекиот јорган е направен од специјален материјал со интересно зашивање кои создаваат преубава шара.

Висококвалтитетниот материјал се состои од висок број на јазли. AdaptiveGo перницата и јорганот има 300 јазли што ги прави трајни и опторни, помеки и пријатни на допир. Ова гарантира дека ќе го зачуваат оригиналниот квалитет, мекост, трајност и леснотија во текот на годините.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Одвоена регулација на висината и цврстина на перницата

AdaptiveGO перницата му дава целосна поддршка на вратот и обезбедува оптимално подредување на 'рбетот. Можете да ја прилагодите висината и цврстината според вашите потреби, само со вадење на дел од полнењето. Има патент од страната, затоа лесно можете да го регулирате полнењето. Така, секој може да ја има идеалната перница за спиење. Без разлика дапи спиете на грб, страна или стомак.

Доколку сакате да го имате идеалното решение за правилно поставување на 'рбетот, комбинација на квалитетни душеци, летвички и перница ќе ви го понудат токму тоа.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Лесни за одржување

Сетот целосно се пере на 40°C. За да избегнете собирање на полнењето, протресете ги перницата и јорган по перењето и повторете по сушењето. 

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 6 рецензии

5

6 рецензии

6 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катерина

www.topshop.com.mk

Одлично
Прекрасен сет, прво бев скептична како е можно еден јорган и перница да имаат таква моќ да разладуваат или загреваат во зависност од нас, но потоа бев пријатно изненадена и го препорачав и на мојте најблиски сеа ви го препорачувам и вас.

Keti

www.topshop.com.mk

Ne se potam i ne mi e ladno
Najubaviot jorgan i pernica do sega sto gi imam kupeno. Meki udobni luksuzni i mi davaat neverojatno custvo vo spienjeto. Ne se potam ic i ne mi e ladno i zatoa gi koristam i koga odam na patuvanje . Izgledot im e fantasticen pa zatoa ni postelnina ne mora da stavam zosto se neverojatno prijatni i na dopir. Fantasticno e custvoto da spies vo ovoj set .

Драган

www.topshop.com.mk

Екстра комплет
Супер комплет приспособен за сите годишни времиња, лесни за одржавање и погодни за патување кога не сакате да си се одвоите од убавото, а и за истите имате торбичка баш за таа намена

Габи

www.topshop.com.mk

Збогум на потењето
Мајка сум на мало дете,а знаеме колку малите деца се потат во текот на спиењето.Поради третманот за терморегулација ние веќе го немаме тој проблем.Му кажавме збогум на потењето и имаме квалитетен и мирен сон.

Симона

www.topshop.com.mk

Оличен
Го купув пред 2 недели, значи дефинитивно најдобри производи имаат за спиење Dormeo.Син ми го обожава, топол, а мек за спиење. Не му ставам навлака , бидејќи е многу пријатен материјалот , па малиов син сака да с го гушка јорганот и перницата . Инаку го исправ на 40 степени ,и за 2 часа ми се исуши . Нарачав и дупли сет за нас, преубави се. Топло го препорачувам .

Душанка

www.topshop.com.mk

Екстра
Пријатен Материјал,Перницата е совршена

6 производ(и)