Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Warm Hug Сет

Photo
Video
-67%

Прегрнете ги саканите или себеси со новиот Dormeo Warm Hug Сет. Совршена комбинација на мека перница и луксузно ќебе,во која секој ќе се заљуби. Идеален е за за домот или да го понесете со вас. Совршен е и како подарок. Достапен во 6 бои со 2 дизајни, сите двострани, за повеќе одлични изгледи во едно. Изработен е од високовалитетни материјали и може да се пере на 30°C.

Dormeo Warm Hug Сет

Редовна цена: Од 3.590,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.190,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Прегрнете ги саканите или себеси со новиот Dormeo Warm Hug Сет. Совршена комбинација на мека перница и луксузно ќебе,во која секој ќе се заљуби. Идеален е за за домот или да го понесете со вас. Совршен е и како подарок. Достапен во 6 бои со 2 дизајни, сите двострани, за повеќе одлични изгледи во едно. Изработен е од високовалитетни материјали и може да се пере на 30°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Оваа зима уживајте во топлите прегратки со Warm Hug

Нема ништо подобро од останување дома во студените и долги ноќи, покриени со нежно, удобно, меко и топло ќебе, пиејќи топол пијалок и уживајќи во добра книга или серија. Перничето од овој сет ќе ви понуди поддршка на главата или грбот.

Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022

Неверојатна удобност која доаѓа со најдобрите материјали

Секој Warm Hug Сет нуди голема удобност преку самиот допир, со добитна комбинација на материјали и текстура која ви помага да се опуштите, релаксирате и да го претворите домот во удобен простор оваа зима. Луксузното ќебе има двостран дизајн, едната страна е кадифена со или без линии а другата е со меко и елегантно бело вештачко крзно. Перничето е полнето со Wellsleep® микровлакна на која ќе уживате додека се одмарате. Како и ќебето и перничето има двостран дизајн.

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  црвена

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  кафеава

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  морско зелена

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  сина

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  сива

 • Dormeo Warm Hug Set 2022

  зелена

Десетици намени во и надвор од домот

Warm Hug Сетот е идеален подарок поради својата практичност, со употреби насекаде низ домот.

 • Завиткајте се со ќебето на каучот, со добар филм, книга или разговор
 • Додадете дополнителна топлина и мекост на секој кревет
 • Користете го сетот како прекривка и ќебе за дополнителна боја и текстура во секоја соба
 • Понесете го на кампување за дел од удобноста на домот да биде со вас
 • Покријте се кога одите на прошетка во градината и дворот
 • Копчињата на ќебето ви овозможуваат да го закопчите кога ќе се покриете, но, и да создадете џеб за стапалата за уште поголемо уживање оваа сезона
Dormeo Warm Hug Set 2022

Оваа година Warm Hug сетот слави 10 години делење прегратки и љубов, па оттука, оваа колекција е создадена со посебна посвета. Ние, во Dormeo® сме навистина горди што Warm Hug колекцијата ги освои вашите срца, како што ги освои и нашите.

 • Повеќе од 2,5 милиони парчиња се продадени низ Европа.
 • 90% од купувачите се задоволни и многу задоволни од Dormeo Warm Hug Сетот*.

* Студио Модерна: Маркетинг истражување и анализа (ноември 2020 - јуни 2022). CSAT - (Customer Satisfaction Score) Оценка за задоволство на купувачите (n=1.356)

Стилски дизајн со посветеност на деталите

Двостраниот дизајн нуди два начини да го освежите домот. Сетот е достапен во 6 бои: сива и зелена со класчен дизајн или црвена, сина, морско зелена и кафеава со линии. Друг детал кој ќе го разведри вашиот ден е декоративната лента, која се наоѓа на секој агол од ќебето, со прекрасната порака »Home is where the heart is« (Домот е таму каде што е срцето). Перницата е со димензија 40x40см а ќебето е достапно во две димензии, 130x190 и 200x200см. И двата производи може да се перат на 30°C и брзо се сушат.

Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022 Dormeo Warm Hug Set 2022
Dormeo Warm Hug Set 2022

Warm hug слави 10 години топли прегратки

Прочитајте повеќе

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Valentina Vckova

www.topshop.com.mk

Najtopli na svet ❤
Prekrasni ke e i pernica, tolku se meki i great mnogu, ne mrdam nikade bez niv. Na tie sto mi gi podarija vecno sum im blagodarna. Sega sakam da si kupam kebinja za sekoj od moeto semejstvo.

1 производ(и)