Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-50%

Embossed Сетот 3-во-1 вклучува висококвалитетни перница и јорган, полнети со Wellsleep® микровлакна за волумен и удобност. Навлаката нуди уникатен и модерен изглед во нежна зелена или класична бела боја, додека CleanEffect® третманот ги одржува свежи и хигиенски. Перницата и јорганот се перат на 60°C. Јорганот е достапен во димензија 140x200см или 200x200см. Со сетот добивате и торбичка за складирање.

Dormeo Embossed Сет

Редовна цена: Од 5.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.990,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Embossed Сетот 3-во-1 вклучува висококвалитетни перница и јорган, полнети со Wellsleep® микровлакна за волумен и удобност. Навлаката нуди уникатен и модерен изглед во нежна зелена или класична бела боја, додека CleanEffect® третманот ги одржува свежи и хигиенски. Перницата и јорганот се перат на 60°C. Јорганот е достапен во димензија 140x200см или 200x200см. Со сетот добивате и торбичка за складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брз начин за поквалитетно искуство во спиењето

За удобност и хигиена, важно е да ги менувате вашите перници и јорган на неколку години, со цел да уживате во квалитетен сон, во најздравата средина за спиење. Тогаш, зошто да не заштедите време, труд и пари и да го изберете овој нов 3-во-1 сет кој моментално ќе ви донесе удобност и стил во спалната соба.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Удобност, квалитет и практичност

Dormeo долги години посветено на работи на производи за спиење и е познат по квалитетните производи, соодветни за сечиј дом. Embossed Сетот вклучува перница, јорган и торбичка за складирање, со која ќе биде организирани и ќе ја направите секоја спална соба подобра.

Dormeo Embossed P&D&B Set

WellSleep® за мекост во која ќе се заљубите

Перницата и јорганот се полнети со WellSleep® напредни микровлакна, со уникатна структура која создава воздушни џебови. Тие даваат богата мекост, налик на полнење од пердуви, на која ќе сакате да си легнете и да се опуштите. Неверојатниот проток на воздух спречува потење и прегревање. Валкната имаат одлични термални карактеристики, минимално впивање на влагата, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, што ги прави идеални за користење во постелнина.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Специјално порабување за чувство и изглед на ново

На многу јоргани им недостасува правилно порабување, па поради тоа, полнењето се движи насекаде и на крај вие имате нерамен јораган, кој е неефикасен и неудобен. Класичнот порабување на овој јорган ќе ви овозможи рамномерно распределување на полнењето, па така тој ќе изгледа како нов, за целото негово траење.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Модерен дизајн со 3D текстура

Навлаката не перницата и јорганот имаат модерен, 3D дизајн кој нуди одлично чувство наспроти кожата и ќе се истакне од останатата постелнина. Секој сет е достапен во две бои, нежна зелена и класична бела, за смирен, топол изглед кој ќе ви помогне да се опуштите во мирен и квалитетен сон.

Dormeo Embossed P&D&B Set

CleanEffect® за максимална хигиена

Јорганот и перницата се зајакнати со CleanEffect® третман кој се бори против мириси, прашински грини, микроби, бактерии и алергени, со цел да ви обезбеди на вас и вашето семејство, чиста средина за спиење. За разлика од традиционалните пердуви, WellSleep® влакната целосно се перат на 60°C и брзо се сушат, со цел да спречат мувла или непријатни миризби.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Димензија за мали и големи кревети

Сетот Embossed е достапен со јоргани во две димензии, 140х200см и 200х200см. Перницата е со димензија 50х70см, соодветна за стандардните навлаки за перници и дизајнирани да одговараат на спиење на страна и на грб.

Dormeo Embossed P&D&B Set
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star