Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Wellneo 2во1 Апарат за спа на стапала

Photo
Video
-40%

Wellneo 2во1 Апаратот за спа на стапала е нов, домашен уред за подмладување, смирувачка масажа и бања за вашите уморни стапала. Поставете ја температурата од 35°C до 48°C и тајмерот помеѓу 10 – 60 минути за да уживате во домашна спа. Апаратот е доволно голем за стапала со должина од 35см, а има и контролен панел со голем екран и цевка за одвод на дното, за максимално и удобно користење.

Wellneo 2во1 Апарат за спа на стапала

Редовна цена: 9.980,00 ден.


Специјална цена: 5.990,00 ден.

Од 4.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo 2во1 Апаратот за спа на стапала е нов, домашен уред за подмладување, смирувачка масажа и бања за вашите уморни стапала. Поставете ја температурата од 35°C до 48°C и тајмерот помеѓу 10 – 60 минути за да уживате во домашна спа. Апаратот е доволно голем за стапала со должина од 35см, а има и контролен панел со голем екран и цевка за одвод на дното, за максимално и удобно користење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Негата што ја заслужуваат вашите стапала

И покрај тоа што стапалата имаат неверојатен број од 72.000 нервни завршетоци, тие се најзапоставениот дел од телото. Овозможете им ја на вашите стапалата негата што ја заслужуваат со овој апаратот од Wellneo. Интензивна масажа, топла бања или опуштачка ароматерапија - сѐ во еден неверојатен производ и тоа во удобноста на вашиот дом!

Лековита моќ на потопување на стапалата

Потопувањето на вашите стапала во топла бања прави многу повеќе од само опуштање. Кога стапалата се во топла вода, крвта од далечните делови на телото доаѓа во проширените крвни садови во стапалата и нозете, со што се подобрува циркулацијата на крвта. Покрај тоа, топлата бања може да помогне со следните проблеми:

  • ги олеснува ревматските болки,
  • ги ревитализира изморените стапала и го намалува заморот во нозете
  • прекумерно потење
  • студени стапала, дури и грип или кашлица

Изборете се со заморот со топла бања за вашите стапала

Wellneo 2во1 Апаратот за спа на стапала нуди различен опсег на температури од 35°C до 48°C, кои се подесуваат на контролен панел кој е лесен за употреба, со голем екран, и таа ќе остане иста до крајот. Со функција тајмер од 10 - 60 минути,  имате можност да изберете време на работа. Можете и да додадете есецијално масло за ароматерапија и потоа самода се опуштите и да уживате во неверојатно добрата масажа на вашите стапала.

Разгалете ги вашите стапала со опуштена масажа

Wellneo 2во1 Апаратот е совршено дизајниран уред со најдобрите карактеристики за акупресура, шиатсу, топлинска и хидротерапија. Нежно го масира горниот дел на стапалата со движење на топлата вода додека со масирачките ролери ги опуштаат петите и овозможуваат подмладувачка масажа. Оваа комбинација може да ви помогне да ги подобрите когнитивните функции, да ја подобрите креативноста и работните навики и да го подобрите сонот и целокупното расположение.

Смирувачка масажа на стапалата

Дното на овој апарат има 2 сета ролери, секоја таргетира различен дело од стапалата и движи во различни насоки за да можете да ја прилагодите масажата само со мрдење на стапалата. Собира стапала до 35см должина и со висина од 25см, дури и вашите зглобови ќе се вклучат во третманот. Кога конечно ќе бидете опуштени и смирени, едноставно исфрлете ја водата со малото црево на дното.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star