Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Knit Балетанки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Најдобрите обувки за пролет и лето, Walkmaxx Comfort Knit Балетанките се тука за да ја разубават вашата гардероба со нежни бои, удобен чекор и опуштен дизајн. Со заоблениот ѓон за активен чекор и влошка од мемори пена, овие обувки се направени за да изгледаат стилски и да бидат удобно, дури и ако треба да работите на нозе поголем дел од денот. Бои: црна, беж, виолетова, портокалова.

Walkmaxx Comfort Knit Балетанки
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Најдобрите обувки за пролет и лето, Walkmaxx Comfort Knit Балетанките се тука за да ја разубават вашата гардероба со нежни бои, удобен чекор и опуштен дизајн. Со заоблениот ѓон за активен чекор и влошка од мемори пена, овие обувки се направени за да изгледаат стилски и да бидат удобно, дури и ако треба да работите на нозе поголем дел од денот. Бои: црна, беж, виолетова, портокалова.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во летото со урбани, но спортски балетанки

Овие балетанки, за секој ден, ја истакнуваат вашата летна облека и ги разгалуваат вашите стапала со флексибилни, удобни и материјали кои дишат. Направени да ве однесат во град, во која било облека, Walkmaxx Comfort Knit Балтенските се омилениот избор за оваа година. Професионален совет: Во нив можете и да танцувате!

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Влезете во светот на удобноста

Достапни во 3 бои, овие балетанки комбинираат софистициран, женствен стил и спортски изглед што ги прави совршени за сите ваши потреби. Овој супер удобен пар, изработен од мек плетен текстил, се одликува со еластично подножје, што овозможува враќање на енергијата со секој чекор. Тие совршено одговараат со здолништа и панталони, но ние ја обожаваме комбинацијата со класични фармерки – лежерен изглед во најдобра варијанта.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Среќни стапала за цел ден

Ние во Walkmaxx веруваме дека чевлите треба да се носат без паузи. Кажете им збогум на болките и раните и доживејте олеснување додека стапнувате во овие плетени балетанки. Овие елегантни, растегливи балетанки се обложени со мазна, мека ткаенина и направени совршено да ѝ одговараат и да бидат крајно удобни на вашата нога. Овие долготрајни балетанки доаѓаат со обликуван ЕВА калап, што ги прави идеални за долги работни денови, па дури и подолги патувања, овозможувајќи ви удобност и после неколу часа носење.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

  Врвна стабилност

  Доволен е еден поглед кон ѓонот, за да сфатите дека овие чевли можат да ве однесат насекаде! Доволно цврст да ве држи подготвени за секојдневни авантури, овој ѓон ви нуди совршена рамнотежа и стабилност.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

  Обликувана ЕВА влошка

  Влошката, вашиот сојузник во текот на долгите денови, е изработена од мали меурчиња кои ви овозможуваат дополнителна мекост, флексибилност и апсорпција на удари. Едно е сигурно, а нема повеќе болки во стапалата.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

  Супер мек горен дел

  Очекувајте ќе ве прашаат – Од каде ви се? Плетениот материјал и лентата на врвот не само што изгледаат добро, туку ги прават балетанките да дишат и се грижат за рамнотежата на температурата. Материјалот се прилагодува на вашите стапала и ви дава слобода на движење.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Comfort Ballerinas Knit Балетанки

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,7 7,9
37 24,3 8,1
38 25,0 8,2
39 25,7 8,4
40 26,3 8,6
41 27,0 8,7
42 27,7 8,9
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, боја на лаванда, праска боја, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон TPR
Материјал: Влошка latex, polyester, ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиестер

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Гордана Божиновска

www.topshop.com.mk

Одмор за вашите нозе!
Прекрасни се и толку се удобни не можам да го замислам денот без нив, бидејќи цел ден сум на нозе

1 производ(и)