Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Rovus Керамичка пегла

Photo
Video
-55%

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла. Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање. Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Rovus Керамичка пегла

Редовна цена: 4.890,00 ден.


Специјална цена: 2.190,00 ден.

Од 1.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла. Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање. Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ткаенини

Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање.

Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Керамичка пегла

Моќта на пареата за поефикасно пеглање

Променливото ниво на пареа ви нуди можност за вертикално пеглање за поголеми површини на ткаенина. Максимално ниво на пареа која може да се произведе, изнесува 25 грама во минута. Дополнително има прскалка која ќе ви помогне да ја навлажните облеката за полесно пеглање. Садот за вода има капацитет од 300 мл. со систем кој спречува создавање бигор и протекување. Има и систем за само-чистење, со што се продолжува животниот век на пеглата.

Керамичка пегла

Технички карактеристики

 • Прилагодлива температура
 • Контрола за променливо ниво на пареа
 • Заштита од прегревање
 • Светло индикатор
 • Напон: 220-240V, 50/60Hz
 • Моќност: 2200 W
 • Функции: Суво пеглање / Пареа / Комбинирано / Прскање / Само-чистење
 • Капацитет на садот за вода: 300 мл.
 • Димензии на подлогата за пеглање: 22.9 x 12.1 см.
 • Должина на кабелот: 1.9 м.
 • Керамичка подлога
 • Дополнителни функции: против бигор и против протекување
Керамичка пегла
Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • Прилагодлива температура
 • Контрола за променливо ниво на пареа
 • Заштита од прегревање
 • Светло индикатор
 • Напон: 220-240V, 50/60Hz
 • Моќност: 2200 W
 • Функции: Суво пеглање / Пареа / Комбинирано / Прскање / Само-чистење
 • Капацитет на садот за вода: 300 мл.
 • Димензии на подлогата за пеглање: 22.9 x 12.1 см.
 • Должина на кабелот: 1.9 м.
 • Керамичка подлога
 • Дополнителни функции: против бигор и против протекување
 • Боја: сива/розева-златна

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star