Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Jumper Дигитален апарат за мерење притисок

Photo
Video
Jumper Дигитален Апарат за мерење на крвен притисок кој е соодветен за домашна употреба. Овој Апарат за крвен притисок на надлактицата е идеален за 2 лица. Наменет за 2 корисници, може да меморира и до 99 мерења. Тој автоматски го следи и пулсот.
Jumper Дигитален апарат за мерење притисок
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо
Jumper Дигитален Апарат за мерење на крвен притисок кој е соодветен за домашна употреба. Овој Апарат за крвен притисок на надлактицата е идеален за 2 лица. Наменет за 2 корисници, може да меморира и до 99 мерења. Тој автоматски го следи и пулсот.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Апарат за мерење на притисок за домашна употреба

Овој Апарат за крвен притисок на надлактицата е идеален за 2 лица. Наменет за 2 корисници, може да меморира и до 99 мерења. Тој автоматски го следи и пулсот.

Целосно автоматизиран

Ја пресметува просечната вредност на последните 3 резултати со индикатор за нивото на крвниот притисок. Дополнително поседува детектор за неправилен пулс.

Дополнителни информации
 • Работи со 4 AAA батерии од 1.5V или 5V микро USB кабел (не се вклучени)
 • Метод на мерење - Осцилометриски
 • Прецизност  - Притисок ± 3mmHg ; Пулс ± 5%
 • Опсег на мерење - Притисок 0-295 mmHg ; Пулс 40-199 отчукувања на срцето/мин
 • Меморија - 2 X 99 мемории
 • Монитор - Дигитален LCD
 • Димензија на мониторот:  5.9 x 4.7 см.
 • Корисници: 2
 • Приказ за систолен, дијастолен притисок и пулс
 • Дата и време
 • Индикатор за неправилно чукање на срцето
 • Обем на покасот за мерење околу рака - 22-36 см. или 22-42 см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ