Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Dormeo Wonderwool Заштитна прекривка за душек од волна

Photo
Video
Ново

Додајте дополнителен слој на удобност на вашиот кревет, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекрика за душек од волна. Уживајте во дополнителната мекост и топлина која ќе ви ја обезбеди оваа волнена прекрицка, која исто така ќе го заштити вашиот душек од дамки, мириси, прашински грини и др. Брз, едноставен и пристапен начин да го победите студот оваа зима.

Dormeo Wonderwool Заштитна прекривка за душек од волна
Од 3.690,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Додајте дополнителен слој на удобност на вашиот кревет, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекрика за душек од волна. Уживајте во дополнителната мекост и топлина која ќе ви ја обезбеди оваа волнена прекрицка, која исто така ќе го заштити вашиот душек од дамки, мириси, прашински грини и др. Брз, едноставен и пристапен начин да го победите студот оваа зима.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Имајте помек и потопол кревет оваа зима

Ноќите стануваат подолги и постудени, затоа, време е да ја направите постелата што е можно поудобна, за да уживате во зимските месеци. Моментално зголемете ја удобноста и додајте топлина, за да имате чувство како да спиете на облак, со Dormeo Wonderwool Заштитната прекривка за душек.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Непријатната вистина за душеците

Просечниот душек трае од 6 до 10 години, со илјадници ноќи употреба во текот на сите сезони. Како што спиеме, губиме клетки на кожата и пот, кои со тек на време се насобираат на душекот, предизвикувајќи миризба и дамки и привлекувајќи прашински грини и бактерии, дури и длабоко внатре. Ова не само што е непријатно, туку, може да биде и нездраво, предизвикувајќи проблеми со кожата и дишењето, како и алергии и многу посериозни состојби.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Чисто, свежо и без дамки

Најдобриот начин да го заштитите вашиот душек е со користење на заштитна прекривка, односно, со создавање на бариера помеѓу вашето тело и душекот. Dormeo Wonderwool Заштитната прекривка е паметена мешавина на волна и полиестер. Волната е природно изолирачки материјал, кој може да спречи прегревање и потење, а помага и против прашинските грини. Дополнително, полиестерот, му дава на материјалот одлична трајност, па тој ќе изгледа подобро, подолго.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector

Лесно се мести и е достапен во 4 димензии

Заштитната прекривка одговора на душеци со висина до 30см и е достапна во 4 димензии: 90х200, 140х200, 160х200 и 180х200см. Лесно се мести благодарение на лентите на секој агол. Поради волната, прекривката може да се пере исклучиво на рака.

Dormeo Wonderwool Mattress Protector
Технички карактеристики
Дормео линија Timeless
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ