Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Dormeo Warm Hug колекцијата и оваа година добива луксузна надградба, по повод 10 годишнината на овој производ. Уживајте во совршената комбинација на топло, меко и лускузно ќебе со двостран дизајн - вештачко крзно од едната страна и кадифе од другата страна - плус перниче со истиот дизајн. Сетот е достапен во четири класични бои и две димензии и може да се пере на 30°C. Практичен подарок со десетици намени.

Dormeo Warm Hug Lux Сет 2022
5.380,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Warm Hug колекцијата и оваа година добива луксузна надградба, по повод 10 годишнината на овој производ. Уживајте во совршената комбинација на топло, меко и лускузно ќебе со двостран дизајн - вештачко крзно од едната страна и кадифе од другата страна - плус перниче со истиот дизајн. Сетот е достапен во четири класични бои и две димензии и може да се пере на 30°C. Практичен подарок со десетици намени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зимска традиција која продолжува

Dormeo Warm Hug колекцијата ги воодушевува луѓето веќе 10 години, сè врз основа на класична комбинација на топло и удобно ќебе и перниче полнето со меки Wellsleep® микровлакна. Сега, сетот добива луксузна надградба, точно навреме за зима, правејќи го идеален подарок за вас или за саканите и совршениот придружник за топло чоколадо и колачи!

 • Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

  златна

 • Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

  нежна розева

 • Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

  виолетова

 • Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

  сива

Создадете удобен и топол дом

Како што деновите се намалуваат и стануваат сè постудени, сите сакаме да поминуваме повеќе време дома. Затоа, важно е да создадете нежна, смирувачка средина која ќе ви помогне на вас и на вашето семејство да се опуштите и да заборавите на зимската депресија. Овој, целосно нов луксузен сет од ќебе и перниче, моментално ќе го направи секој простор попривлечен, за да ви овозможи да уживате во долгите зимски ноќи.

Dormeo Warm Hug Lux Set 2022 Dormeo Warm Hug Lux Set 2022
Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

Ова е најдобриот производ кој го купив за мене и моето семејство. Го користиме постојано.
(Маја, Скопје)

Богатата текстура и ултра-мека удобност, ќебе со десетици намени

Овој ексклузивен сет содржи луксузно ќебе со стилски двостран дизајн. Едната страна има лажно крзно, додека другата има кадифе во контрастна боја.

 • Користете го на каучот додека гледате телевизија или читате книга
 • Ставете го на креветот за дополнителна топлина
 • Користете го како прекривка за освежување на просторијата
 • Покријте се кога излегувате на воздух во дворот или терасата
 • Чувајте еден во автомобилот, за дополнителна удобност додека патувате или сте на кампување и пикник
Dormeo Warm Hug Lux Set 2022 Dormeo Warm Hug Lux Set 2022
Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

90% од купувачите се задоволни и многу задоволни со Dormeo Warm Hug Сетот*
* Студио Модерна: Маркетинг истражување и анализа. (ноември 2020 – јуни 2022). CSAT - (Customer Satisfaction Score) Оценка за задоволство на купувачите (n=1.356)

Откријте го светот на најмеката перница

Тајната на оваа премека перница е полнењето со Wellsleep® микровлакна, како што се користи во висококвалитетни перници на Dormeo. Ова полнење и дава на перницата волумен и мекост. Уникатната структура на влакната создава воздушни џебови кои и овозможуваат на перницата да дише и да остане свежа и сува. Навлаката на перницата е мазна од едната страна и има модерен геометриски дизајн на другата.

Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

Совршениот подарок за овие празници

Подарете им на сите подарок кој ќе го обожаваат, Warm hug со кој ќе покажете дека ви значат. Достапен е во четири бои - нежна розева, сива, златна и виолетова и со две димензии на ќебе: 130x190см и 200x200см, додека перничето има димензија од40х40см. Целиот сет може да се пере на 30°C.

Dormeo Warm Hug Lux Set 2022
Dormeo Warm Hug Lux Set 2022

Warm hug 10 години - Здравствените придобивки на прегратките

Прочитајте повеќе

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star