Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Nature's Aloe Vera Memory Над-душек 5см

Photo
Video

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој исклучително удобен и прилагодлив над-душек. Јадрото е направено од мемори пена која создава удобност, го намалува притисокот и го подобрува држењето на 'рбетот. Навлаката е збогатена со третман од Aloe Vera за пријатно чувство. Навлаката може да се вади и да се пере во машина. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Nature's Aloe Vera Memory Над-душек 5см
Од 8.980,00 ден. До
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој исклучително удобен и прилагодлив над-душек. Јадрото е направено од мемори пена која создава удобност, го намалува притисокот и го подобрува држењето на 'рбетот. Навлаката е збогатена со третман од Aloe Vera за пријатно чувство. Навлаката може да се вади и да се пере во машина. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност на било која површина

Aloe Vera Memory над-душекот 5 см. е совршено решение за подобрување на сите површини за спиење, особено како премногу цврст душек или стара софа. Со негово поставување, веднаш ќе забалежите неверојатно чувство на мекост и удобност. Мемори пена омекнува дополнително штом е изложена на телесна топлина и создава пријатна лулка што го намалува притисокот додека полека тонете во удобен сон.

Горниот дел има форма на мали пирамиди кои имаат воздушни канали и со помош на AirX системот, го одржуваат над-душекот сув. CleanEffect™ третманот во навлаката делува против бактерии, мувла и прашински грини, додека додатокот од алое вера дава чувство на мазен и нежен допир.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Уживајте во мекоста на мемори пената

Aloe Vera Memory Над-душекот 5см.™ има јадро од мемори пена кое одговара на температурата и обликот на вашето тело. Контурите од мемори пена можат:

 • да го намалат притисокот кој го создава телото,
 • да го подобрат држењето на 'рбетот, особено е идеално за оние кои спијат на страна и немаат доволно баланс на нивните раменици и колкови.

Ова ќе ви помогне да се релаксирате и да се опуштите во пријатен сон.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Свежина преку целата ноќ

Покрај неверојатната удобност што ја обезбедува овој над-душек, ќе уживате и во освежителен сон.

Површината од мемори пената има форма на мали пирамиди кои обезбедуваат максимален проток на воздух и даваат чувство на свежина.

Страните од над-душекот се изработени од AirX System™ со што вашето тело ќе остане свежо и суво во текот на целата ноќ.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  Aloe Vera третман

  • Ја подобрува мекоста и чувството на нежност
  • На вашата средина за спиење дава посебен природен и нежен допир
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  Навлака кое може да се пере

  • Навлаката може да се вади и да се пере во машина
  • Се пере на 40°C

Практичен, лесен за складирање и со многу намени

Овој лесен над-душек, лесно се витка за складирање или транспорт, има пристапни цени и е практичен додаток на вашата колекција производи за квалтиетен сон, за дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње / Вежбање

Едноставен за чување и транспорт

Лесно се складира и можете да го понесете секаде каде што ќе ви биде потребно.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star