Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Основа за кревет со летвички, со пет централни летвички направени од бреза, што обезбедува потпора за вашиот душек и гарантира ергономска позиционираност на телото.

Dormeo Compact Flex Летвички
Од 4.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Основа за кревет со летвички, со пет централни летвички направени од бреза, што обезбедува потпора за вашиот душек и гарантира ергономска позиционираност на телото.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бројни предности за вашиот душек

Дормео Компакт флекс основата за кревет со летвички е составена од 28 флексибилни летвички кои се монтирани на дрвена рамка од дрво од бреза или бука, а ги држат флексибилни гумени капачиња.

Ви нуди бројни предности за вашиот душек и вашата удобност:

 • Овозможува поголема удобност, дополнителна флексибилност и ергономско позиционирање на телото за време на спиењето;
 • Овозможува подесување на цврстината во потпирачот;
 • Гарантира добра проветреност на душекот и испарување на влагата;
 • Го пролонгира животниот век на душекот;
 • Овозможува еднаква распределба на телесната тежина, за оптимална позиција за спиење.

За вашиот душек, исто така, да може да дише

Секој човек создава влага додека спие. Поради тоа, душекот мора да биде поставен на основа која дише. Компакт Флекс основата за кревет со летвички го овозможува тоа, затоа што гарантира добра проветреност на вашиот душек и испарување на влагата.

Соодветни се за:

 • Сите Дормео душеци или душеци од пена и латекс
 • Пролонгирање на животниот век на душекот;
 • Луѓето кои страдаат од болки во грбот, со оглед на тоа што летвичките обезбедуваат одлична потпора.

Технички карактеристики
Димензија 70-140 см x 190-200 см
Дополнителни карактеристики Може да се преклопи
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво, буково дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star