Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Emotion Owl Сет чорапи 2 пара

Photo
Video

Пар висококвалитетни чорапи од Dormeo Emotion Owl колекцијата со шармантен дизајн со членовите на семејството бувчиња. Сетовите чорапи се составени од 2 пара во различно бои – виолетови и розови или сиви и сини. Изработени за врвна мекост, цврстина и удобност. Достапни се во 3 големини и се перат на 40°C за максимална хигиена.

Dormeo Emotion Owl Сет чорапи 2 пара
290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 8
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Пар висококвалитетни чорапи од Dormeo Emotion Owl колекцијата со шармантен дизајн со членовите на семејството бувчиња. Сетовите чорапи се составени од 2 пара во различно бои – виолетови и розови или сиви и сини. Изработени за врвна мекост, цврстина и удобност. Достапни се во 3 големини и се перат на 40°C за максимална хигиена.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чорапи кои децата ќе обожаваат да ги носат

Облекувањето на децата може навистина да биде тешко, но, сè станува полесно со облеката која сакаат да ја носат, изработена од квалитетни материјали кои ќе го задржат својот облик, големина и боја по секое перење. Сега, дечињата до десет години може да имаат пар чорапи кои ќе ги носат со гордост, со неверојатен дизајн кој ќе ги потсетува колку ги обожавате.

Dormeo Emotion Owl Socks 2pc Set

Изработени од памук за среќни и здрави стапала

Обувките го добиваат целото внимание, но, чорапите се тие кои се најблиску до стапалата во текот на целиот ден, а погрешниот пар чорапи може да предизвика иритации, неудобност или уште полошо. Токму поради тоа, Dormeo Emotion Owl Чорапите се изработени од висококвалитетен спој на памук, идеален за сите потешкотии со кои се соочуваат чорапите. Памукот е мек, цврст, дише и е одличен спроводник на топлина, па детските стапала нема да бидат прегреани и испотени, со што се спречува појава на бактерии, мириси и сл.

Dormeo Emotion Owl Socks 2pc Set

Шармантен дизајн на кој е прикажано семејството бувчиња

Dormeо Emotion Owl колекцијата од меки играчки, постелнина и облека бргу го зазема своето место во детските срца. Шарените ликови ги претставуваат различните членови на семејството, нудејќи чувство на љубов и поддршка во секое време. Секој сет е составен од два пара чорапи во две бои - виолетова (мајка) и розева (ќерка), сина (татко) и сива (син). Овие сетови се достапни во три големини: 23-26, 27-30, 31-34, соодветно за повеќето дечиња до десет години..

  • Dormeo Emotion Owl Socks 2pc Set
  • Dormeo Emotion Owl Socks 2pc Set

Лесни за одржување

Изработката од памук значи дека чорапите може да се перат на температура од 40°C со минимално собирање или губење на бојата со тек на време. Чорапите ќе ја задржат својата големина, облик и боја, по секое перење, па вашето дете ќе продолжи да се чувствува одличност. Работ во контрастна боја на врвот на секој чорап ќе овозможи тие да останат на место во текот на целиот.

Emotion Owl Колекција

Emotion Owl Чорапите се дел од колекцијата Emotion Owl, која е составена и од други производи како перници, ќебиња, јоргани и меки играчки кои ќе помогнат да создадете удобна средина за спиење.

Проверете тука

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ