Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Dormeo Постелнина – Бувчиња со чувства

Photo
Video

Нова шармантна постелнина која е дел од колекцијата Бувчиња со чувства на Dormeo. Изработена од 100% природен памук, секоја постелнина се состои од навлаки за јорган и перница со прекрасен дизајн од едната страна и една боја од другата страна, за 4 различни изгледи во 1. Се пере во машина на 60°C и е достапна во единечна и дупла димензија, во сина или жолта боја.

Dormeo Постелнина – Бувчиња со чувства
Од 1.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Нова шармантна постелнина која е дел од колекцијата Бувчиња со чувства на Dormeo. Изработена од 100% природен памук, секоја постелнина се состои од навлаки за јорган и перница со прекрасен дизајн од едната страна и една боја од другата страна, за 4 различни изгледи во 1. Се пере во машина на 60°C и е достапна во единечна и дупла димензија, во сина или жолта боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обновете ја постелнината на вашето дете

Важно е редовно да ја перете и менувате постелнината на вашето дете со цел да бидете сигурни дека тоа спие во свежа, здрава и хигиенска средина за спиење, која е потребна за спречување на алергии и иритации. Ви ја претставуваме новата постелнина од Dormeo, со шармантен дизајн, кој ќе го направи одењето во кревет, нешто на кое децата ќе се радуваат.

Дозволете им на бувчињата да им прават друштво додека заспијат

Сите ги сакаат бувчињата, со нивните слатки, заоблени тела и големи, љубопитни очи. Dormeo колекцијата Бувчиња со чувства составена од меки играчки и постелнина, ги носи овие слатки животни во вашиот дом со цел да создадете топла и безбедна средина за истражување на чувствата, опуштање и уживање во спиењето. Сега, вашето дете може да заспие со омиленото другарче.

4-во-1 изглед

Навлаките за јорган и перница имаат двостран дизајн. Од едната страна се еднобојни а од другата страна имаат дизајн со бувчињата кој ги прикажува како ти заспиваат и сонуваат меки облачиња. Правете комбинации и создадете до 4 различни изгледи, за детската соба на вашето дете секогаш да биде светла и свежа. Достапна е во две бои, светло сина и жолта.

Природни материјали за долготрајна удобност и шарм

Навлаките за јорган и перница се изработени од 100% памук. Тие се антиалергиски и целосно се перат на 60°C. Памукот ја задржува бојата, па така, оваа постелнина ќе ги задржи боите и дизајнот уште мноу години, станувајќи сѐ помека со секое користење.

Достапна во две димензии

Оваа постелнина е достапна со две димензии на навлака за јорган: 140х200см. (со 1 навлака за перница) и 200х200см (со 2 навлаки за перница). Навлаката за перница се затвора со преклопување, додека навлаката за јорган има патен.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои жолта, сина
Материјал 100% cotton

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.