Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Black Diamond Класична перница

Photo
Video

Изберете класична перница, зајакната со трите од најпопуларните технологии на Dormeo за одличен сон. Wellsleep микровлакната и даваат мекост и поддршка. HeiQ Smart третманот за температура значи дека перницата динамично се прилагодува на околината и ќе ви држи ладно во лето и топло во зима. На крај, AirX системот овозможува перницата да остане свежа и сува во текот на цела ноќ.

Dormeo Black Diamond Класична перница
2.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Изберете класична перница, зајакната со трите од најпопуларните технологии на Dormeo за одличен сон. Wellsleep микровлакната и даваат мекост и поддршка. HeiQ Smart третманот за температура значи дека перницата динамично се прилагодува на околината и ќе ви држи ладно во лето и топло во зима. На крај, AirX системот овозможува перницата да остане свежа и сува во текот на цела ноќ.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вистинската перница е клуч за поздрав сон

Тврдата, згрутчена перница, со нерамномерно полнење може лесно да ја уништи вашата ноќ и да направи да се разбудите со болен врат и грб и без потребната енергија. Поради ова, важно е редовно да ја менувате вашата перница и да изберете перница дизајнирана од експертите за спиење на Dormeo, за да се опуштите, одморите и да заспиете лесно, а потоа да се разбудите освежени и подготвени за денот.

Wellsleep, HeiQ и AirX технологии за попаметна перница

Оваа перница има класичен изглед, но, ги содржи трите иновации со гарантирано ќе ви овозможат квалитетен сон.

  • Јадрото е полнето со Wellsleep® микровлакна. Овој напреден материјал комбинира неверојатно лесна и воздушеста мекост со одлична функционалност и прекрасно чувство како перница полнета со пердуви. Одлични термални карактеристики, минимално впивање на влага, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, сето ова ја прави перница идеална за користење со постелнина.
  • HeiQ Smart третманот за температура е револуционерна технологија за текстил, инспирирана од природата за да обезбеди динамична контрола на температурата. Дизајнирана за да се користи во контакт со кожата и е безбедно хидро-функционален полимер кој ја чувствува температурата на телото и ви помага да се ладите во лето и да се топлите во зима. Ефикасен е до 50 перења.
  • Потоа, перницата е прекриена со 3см материјал со AirX System. Лесно дише и ви обезбедува постојан проток на воздух за да овозможи свежа, сува и здрава околина за спиење.

Идеална за сите положби на спиење, со прилагодлива висина

Перницата ќе ви обезбеди удобност и поддршка како и да спиете, на страна, на грб или на стомак. Можете лесно да ја прилагодите висината со тоа што ќе извадите дел од полнењето, па така, таа ќе одговара на вашите потреби.

Дел од нова ексклузивна линија

Оваа перница има привлечен, класичен дизајн во бела и сива боја, со димензија 50х70см и целосно се пере. Дел е од новата Black Diamond линија на Dormeo, за да можете да го надополните изгледот со јорган, прекривка, постелнина, декоративна перница, пешкир, ламба на допир и многу повеќе, носејќи ново ниво на стил и удобност во домот.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% PES ball fiber
Димензија 50x70cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 40% PES fiber + 60% Cellsolution Clima fiber
Се пере во машина Machine washable

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ