Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Bamboo Класична перница II

Photo
Video
-52%

Dormeo Bamboo перницата има класичен облик, со мека навлака, која ја прави средината за спиење посвежа, посува и поздрава. Полнета е со Wellsleep® влакна за чувство на мекост кое ќе го обожавате. Нуди регулирање на висината и цврстината и е соодветна за спиење на стомак, на грб и на страна. Се пере на 60°C.

Dormeo Bamboo Класична перница II

Редовна цена: 2.690,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Bamboo перницата има класичен облик, со мека навлака, која ја прави средината за спиење посвежа, посува и поздрава. Полнета е со Wellsleep® влакна за чувство на мекост кое ќе го обожавате. Нуди регулирање на висината и цврстината и е соодветна за спиење на стомак, на грб и на страна. Се пере на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Освежете ја средината за спиење

Одморете се на удобна перница која е неверојатно мека на допир и благодарение на природните Bamboo влакна во навлаката, добивате освежувачко чувство во текот на ноќта.

Дополнително, полнета е со многу впивливи вискозни влакна кои можат природно да ја регулираат температурата и ја впиваат влагата. Тие помагаат да се спречи развивањето на штетни бактерии кои предизвикуваат проблеми кај сите кои страдаат од алергии и чувствителна кожа.

Dormeo Bamboo Pillow Classic II

Совршена за секоја средина за спиење

  • Јадрото на Bamboo Класичната перница ја нуди правилната поддршка за вратот и главата, без разлика во која положба спиете.
  • Изработена е од Wellsleep® напредни микровлакна која дава чувство на исполнетост и волумен, кои ги очекувате од луксузна перница.
  • Едноставениот патент на страната ви овозможува да ја отворите перницата за да додадете или отстраните од полнењето, по потреба, за да ја прилагодите нејзината висина и цврстина на вашите потреби.
Dormeo Bamboo Pillow Classic II

Мека како облак

Полнењето на перницата е изработено од Wellsleep® микровлакна кои се:

  • меки,
  • волуменозни,
  • пријатни на допир
  • и минимално ја впиваат влагата.

Перницата е многу лесна и полнењето прави да се чувствувате како да спиете на облак.

Dormeo Bamboo Pillow Classic II

Хигиенска перница со одлична циркулација на воздух

Навлаката е изработена од спој од памук и полиестер, кој е антиалергиски, брзо се суши и има одлична впивливост, што го прави совршен за употреба во производи кои доаѓаат во допир со кожата. Дополнително, бамбусовите влакна додаваат удобност бидејќи ја прават перницата посува и посвежа.

Дополнително, перницата целосно се пере на 60°C со цел да ви обезбеди максимална хигиена.
Сепак, ви препорачуваме да је перете на пониска температура со цел да ја продолжите употребата на вашата перница.

Dormeo Bamboo Pillow Classic II

Дел од Bamboo колекцијата

Заедно со многу други различни производи, Bamboo Класичната перница е дел од прекрасната Dormeo Bamboo колекција, создадена со неверојатна посветеност. Колекцијата вклучува природни материјали со цел да ви обезбедиме здрава и безбедна средина за спиење и е посветена на сите кои сакаат да го надградат спиењето со производи базирани на природни материјали, пастелни бои и еколошки пакувања.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро top layer: moulded memory foam middle layer: Ecocell® foam bottom layer: memory foam
Висина 17 см
Димензија 50x60; 50x70;70x80; 70x90
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака top and bottom fabric: 65% polyester, 35% cotton; cover filling: 50% viscose (bamboo cellulose), 50% polyester (Wellsleep® advanced)
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star