Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Dormeo Душек

Photo
Video
-22%

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Душекот нуди совршен микс на добра цена и одличен квалитет со дополнителната удобност и хигиена. Уживајте во прилагодливата поддршка со 16см Ecocell® пена и богата удобност со 2см мемори пена во навлаката. Финишот со алое вера ѝ дава на навлаката неверојатно чувство при добир, додека CleanEffect® третманот го одржува душекот чист и без бактерии, прашински грини и мириси.

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Dormeo Душек

Редовна цена: Од 16.490,00 ден. До


Специјална цена: Од 12.862,00 ден. До

Цена на рати: 12 x 1071.84 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Душекот нуди совршен микс на добра цена и одличен квалитет со дополнителната удобност и хигиена. Уживајте во прилагодливата поддршка со 16см Ecocell® пена и богата удобност со 2см мемори пена во навлаката. Финишот со алое вера ѝ дава на навлаката неверојатно чувство при добир, додека CleanEffect® третманот го одржува душекот чист и без бактерии, прашински грини и мириси.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ноќи тест период

  Пробување на душекот во продавница не е исто како и дома. Пробајте го вашиот душек 30 ноќи и ако не ви одговара, ќе ви ги вратиме парите.

 • 10 години гаранција

  Со душекот добивате 10 години гаранција. Тоа се 3650 утра во кои ќе се разбудите одморени и со подготвени да го зграпчите денот пред вас.

 • Нарачајте и преземете

  Купувајте онлајн по исти цени како и во продавница. Нарачајте го вашиот душек и изберете продавница каде ќе го подигнете. Ние ќе се погрижиме за останатото. Купувајте онлајн, преземете во продавница.

Што го прави Aloe vera plus memory душекот одличен избор?

 • 16 см од нова генерација на EcoCell® пена за неверојатна прилагодливост на вашето тело.
 • Најдобрата ергономска поддршка за вашето здравје и 'рбет без болки.
 • Специјално дизајниран проток на воздух за сув и хигиенски душек кој ќе ви обезбеди неверојатно искуство додека спиете.
 • Антиалергиски благодарение на CleanEffect® третманот кој ги одбива бактериите, прашинските грини и микробите што го прави душекот идеален за сите кои имаат проблеми со алергии или астма.
 • Збогатена навлака со алое вера финиш која нуди природна, мека и нежна средина за спиење.
 • Вкупна висина од 18 см. 16 см EcoCell® и 2 см мемори пена зашиени во навлаката.
 • Гаранција од 10 години и 30 дена тест период
 • Произведен во Европа

Неверојатна удобност и европски квалитет достапни за сите

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Душекот е дизајниран со јадро од EcoCell® пена и произведен според највисоките европски стандарди. Совршен душек за луѓе кои сакаат поцврста површина за спиење со одлична ергономска поддршка за својот 'рбет. Збогатен е со дополнителни слоеви мемори пена за поголема удобност и антиалергиски третмани кои обезбедуваат подобра, поздрава и похигиенска средина за спиење. Со сигурност ќе веи обезбеди неверојатен сон.

Ослободете се од алергиите со CleanEffect®

Со специјалниот третман против бактерии, микроби и прашински грини, овој душек останува свеж и без мириси. CleanEffect® третманот помага да го заштитите здравјето и добросостојбата. Обезбедува олеснување на сите кои страдаат од алергии и чувствителна кожа и го зголемува квалитетот на спиењето.

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Mattress

Откријте го смирувачкиот ефект на алое вера

Навлаката од вискоза која природно ве лади и дише е збогатена со алое вера финиш. Користи карактеристики на ова неверојатно растение за да ви обезбеди природно меко и нежно чувство. Впуштете се во дополнителниот нежен и мек допир на материјалот кој ќе ве однесе кој најдобрите соништа.

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Mattress

Почуствувајте ја поддршката на EcoCell® пената

16см од новата генерација на пена претворени во ситни и супер флексибилни воздушни 3D клетки кои ќе се прилагодата на обликот и тежината на телото. Со цврстата поддршка и удобност, 'рбетот секогаш ќе остане правилно порамнет и без болки. Специјалниот дизајн обезбедува одличен проток на воздух, кој ќе го одржи душекот сув и хигиенски, обезбедувајќи ви поздрава средина за спиење.

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Mattress

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон го влошува имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните клетки на имунитетот по само четири до пет часа сон. Како резултат на ова, вие не сте во можност толку ефикасно да се изборите со заразните вируси, како корона. За среќа, ова намалување се поправа веднаш штом доволно ќе се наспиете (седум до девет часа).

Погледнете внатре во душекот

висина18см

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Mattress

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 2 cm memory foam quilted in cover

  2 см мемори пена вткаени во навлаката

  Се обликува совршено околу обликот на телото и се прилагодува на него.

 2. 16 cm Ecocell® foam layer

  16 см слој од Ecocell® пена

  Ергономска поддршка за вашето тело

 3. CleanEffect® treatment

  CleanEffect® третман

  Ве штити од прашински грини и бактерии

 4. Cover enriched with Aloe Vera

  Навлака збогатена со Алое вера

  Ве релаксира и ве впушта во мирен сон.

 5. 4 grips

  4 рачки

  Лесно ракување и преместување.

Продолжете го траењето на вашиот душек со користење на квалитетни летвички

Траењето на душекот може да се продолжи со користење на квалитетна основа составена од летвички со истата димензија. Ова овозможува оптимална поддршка, проветреност и правилен баланс.

Кликнете за избор на летвички

Dormeo Aloe Vera Plus Memory Mattress

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе во добиете во вакумирана ролна која е заштитена со кутија - завиткана во два слоеви пластична фолија. Сите нашите душеци се вакумски спакувани благодарение на нашиот еколошки процес на транспорт и заштита за време на транспортирањето.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Вниматлено исечете го надворешниот слој со ножици, но, внимавајте да не го исечете внатрешниот слој. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја внатрешната фолија покрај рабовите и отстранете ја.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете најмалку 6 часа за вашиот нов душек целосно да се оформи.

Сѐ уште не сте сигурни? Побарајте нѐ.

Ако не сте сигурни дали овој душек е вистинскиот за вас, побарајте нѐ и ние со задоволство ќе ви помогнеме со сите прашања кои ги иимате. Нашата помош секогаш е тука за вас, целосно бесплатно. Побарајте нѐ на 02 3094 552

Добијте го најдоброто за вашиот душек

Дали знаете дека може да ја подобрите удобноста на вашиот душек и за 30%? Едноставно комплетирајте го со Dormeo дрвените летвички кои:

 • ќе се приспособат на вашето тело и ќе помогнат вашиот 'рбет да остане во правилна положба
 • рамномерно ќе да расподелат тежината
 • ќе овозможат проток на воздук за душекот
 • ќе овозможат душекот да остане чист, сув и хигиенски
 • ќе го продложат животниот век на душекот

Погледнете ги Dormeo летвичките

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
Технички карактеристики
Висина 18 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Цврстина Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star