Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Utile Електричен Апарат за палачинки

Photo
Video
-25%

Со Delimano Utile Апаратот за палачинки за само неколку секунди ќе направите совршени палачинки за вас и вашето семејство. Наполнете ги со сладолед, џем, мед, јаворов сируп или чоколаден крем и уживајте во прекрасниот десерт.

Delimano Utile Електричен Апарат за палачинки

Редовна цена: 1.980,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Од 1.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Delimano Utile Апаратот за палачинки за само неколку секунди ќе направите совршени палачинки за вас и вашето семејство. Наполнете ги со сладолед, џем, мед, јаворов сируп или чоколаден крем и уживајте во прекрасниот десерт.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Направете совршени палачинки за само неколку секунди

Секој сака тенки, вкусни, совршени палачинки - без разлика дали станува збор за едноставен неделен појадок или пак  за поголем оброк.

Со Delimano Utile Апаратот за палачинки за само неколку секунди ќе направите совршени палачинки за вас и вашето семејство. Наполнете ги со сладолед, џем, мед, јаворов сируп или чоколаден крем и уживајте во прекрасниот десерт.

Зошто ќе го сакате Delimano Utile Апаратот за палачинки:

 • Брзо ќе ги подготвите омилените палачинки. Ќе поминувате помалку време во кујната, а повеќе време со вашето семејство и пријателите.
 • Без изгореници и распарчени палачинки.Сите ќе бидат импресионирани од совршените палачинки..
 • Без путер или масло. Палачинките ќе бидат здрави, но сепак вкусни.
 • Без неред. Ќе се изненадите колку е лесен за чистење.

Секогаш ќе имате совршени палачинки

Delimano Utile Pancake Апаратот за палачинки се загрева рамномерно, секогаш на соодветна температура. Ова значи дека палачинките секогаш ќе бидат совршени и целосни. Без изгореници, а резултатот секогаш ќе биде ист: совршени палачинки!

Без масло или путер!

Најдобро од се тоа што Delimano Utile Апаратот за палачинки не треба да се премачкува со путер или масло, што значи дека вашите палачинки ќе бидат здрави. Ние знаеме дека нередот нема да ви недостасува! Со помош на нелепливата облога на Delimano Апаратот за палачинки ќе го избегнете нередот и залепените палачинки.

Како работи?

Електрична тава специјално дизајнирана за подготовка на палачинки

Delimano Utile Апаратот за палачинки е специјално дизајниран за да ви помогне да направите совршени палачинки. Не ви треба шпорет, ниту пак тавче. Чистењето е едноставно и лесно.

Нелепливата подлога која се загрева лесно може да ја превртите во пластичната чинија

Се што треба да направите е да ја превртите нелепливата подлога која се загрева во подготвената смеса и повторно да го превртите апаратот за палачинки. Почекајте неколку секунди и ќе имате совршена палачинка. Во комплетот ја добивате и пластичната чинија.!

Максимална контрола на загревање и рачка која не се загрева

Delimano Utile Апаратот за палачинки има автоматски термостат за максимална контрола на загревањето и рачка која не се загрева.

Најдобро решение за модерните семејства

Овој практичен апарат за палачинки е одлично решение за активни семејства кои немаат време и енергија да подготвуваат комплицирани оброци. Со апаратот за палачинки на Делимано може да подготвите совршени палачинки за само неколку секунди - без неред!

Delimano Utile Апаратот за палачинки е соодветен за:

 • Активни семејства кои сакаат да подготвуваат брзи, лесни, хранливи и вкусни оброци.
 • Секој кој сака да има електричен апарат за палачинки и да го користи додека вечерата се подготвува на шпоретот.
 • Секој кој сака брзо и едноставно решение без посебен начин на одржување.
 • Сите оние кои сакаат да ги импресионираат гостите со совршено подготвени палачинки.

Технички карактеристики:

 • Дијаметар: 20 см
 • Должина на кабел: 75 см.
 • Големина на апаратот: 38 x 20 x 4.8 см
 • Моќност: 800W
 • Облога: нелеплива
 • Температура на работа: 200 степени  +/- 20 степени
 • Време на загревање: зависи од собната температура- ~ 1,5 мин.
Технички карактеристики
Димензија Дијаметар: 20 см. ; Должина на кабелот: 75 см. ; Димензии: 38 x 20 x 4,8 см.
Дополнителни карактеристики Моќност: 800W;

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Vaska

www.topshop.com.mk

Super tava za palacinki
ODLICNO!!!!
Vredi da se ima vo kujna.
Nema poveke zalepeni palacinki i zagoreni tavi :)

1 производ(и)