Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки

Photo
Video
-63%

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле.

100 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Multifresh. Можност за плаќање на 24 рати, со кредитни картички, без камата.
Delimano Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки

Редовна цена: 9.990,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги витамините во храната и зајакнете го имунитетот

Храната е лек од природата. Таа е основа на здрав живот. Здравата исхрана која вклучува доволно свеж зеленчук, овошје и семки ги обезбедува неопходните хранливи материи за телото. Докажано е дека луѓето кои конзумираат исхрана која е похранлива имаат подобар имунитет. Исто така, таа ја подобрува работата на имунитетот и го намалува ризикот од инфекции

Delimano Multifresh

MultiFresh сетот вклучува

 1. Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 2. Бокал за загревање од 1200 мл
 3. Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 4. Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 5. Сад од 200 мл со сечило за мелење
 6. Додаток за вакумирање
 7. Црево за вакумирање
1
2
3
4
5
6
7
Delimano Multifresh

6-во-1 функции

Основата и додатоците прават MultiFresh Апаратот да има шест различни намени во еден апарат. Може да блендира, вакумира, да вакум блендира, да готви супи и сосови, да меле и пулсира, овозможувајќи незаменлива моќ лесна за користење.

 • Delimano Multifresh
  ВАКУМСКО БЛЕНДИРАЊЕ

  За шејкови кои не се двојат и остануваат свежи

 • Delimano Multifresh
  АПАРАТ ЗА ВАКУМИРАЊЕ

  За зачувување на храната

 • Delimano Multifresh
  ПОДГОТВУВАЊЕ СУПИ

  За здрави супи подготвени за околу 20 мин.

 • Delimano Multifresh
  МЕЛЕЊЕ

  За кафе, шеќер и др.

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДИРАЊЕ

  Создадете фина текстура која е полесна за блендирање

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДЕР

  За сладоледи, сосови, путер од кикирики и многу повеќе

Витамини за зголемување на имунитетот

Зголеменото внесување на витамини и минерали ви помага ефикасно да се справите со настинките и да ги намалите инфекциите на дишните патишта. Научните тестови докажуваат дека нивото на витамини, минерали и други хранливи материи останува високо кога шејковите се подготвени со MultiFresh, во споредба со обичен блендер, со 28% повеќе витамин А, 114% повеќе витамин Е и 27% повеќе витамин Ц*.

*По 48 часа, шејковите подготвени со MultiFresh содржете 114% повеќе витамин Е, 27% повеќе витамин Ц и 38% повеќе бета каротен / кој се наоѓа во витаминот А).

Delimano Multifresh

Вакумирање во 4 лесни начини

MultiFresh може да се корист како апарат за вакумирање, соодветен за повеќето ќеси за вакумирање и садови на пазарот. Можете да вакумирате со додатокот за вакумирање на MultiFresh основата или без него. Додатокот функционира и на батерии, што го прави уште попрактичен.

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање на основата

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање и цревото на основата

 • Delimano Multifresh

  Само додатокот за вакумирање

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање и цревото

Домашно подготвени супи за околу 20 минути

MultiFresh готви на температури до 70°C. Ова значи дека состојките не се варат и така се зачувуваат витамините.

Опцијата за готвење е одлична за подготвување на храна за бебиња. Садот од 1200 мл. е доволно голем за подготовка на здрави супи за целото семејство.

Delimano Multifresh

Доволно моќен за сите задачи

Моторот од 800 вати ги врти сечилата 25,000 пати во минута, додека моќниот отвор за вакумирање, создава моќ за вакумирање од 40kPa. Моќта на сечење на сечилото е во тоа што е составено од 6 ножеви од не'рѓосувачки челик, обложени со титаниум, за долготрајна острина и отпорност на корозија.

Дополнителни информации
 • Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 • Бокал за загревање од 1200 мл
 • Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 • Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 • Сад од 200 мл со сечило за мелење
 • Додаток за вакумирање
 • Црево за вакумирање

Рецензии од купувачи 5 рецензии

5

5 рецензии

5 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

ELEONORA

www.topshop.com.mk

Вакум револуција
Претходно имав долгогодишно искуство со Нутрибулет и решив да го нарачам овој производ од причина што истиот има вакумско блендирање и можам да кажам дека е супер функција која ја задржува свежината на храната ( не само на онаа која сте ја блендирале туку и било што друго може да вакумирање.)
Исто така морам да споделам дека како и со нутрибулетот и со овој блендер неуспешно е да се направи путер од јатки. Во однос на делот за мење на суви состојки го користевме за свежо мелено еспресо и е супер.

Александра

www.topshop.com.mk

Одличен
Веќе го имам нутрибулетот од пред 5 год , неможев да оддолеам да не го земам и овој Multifresh и знаев дека нема да згрешам , совршен е што има плус функции па си правам и топли оброци.

Simona

www.topshop.com.mk

Искрена препорака!
Иако имав Нутрибулет дефинитивно нема споредба со овој феномен кој има многу функции кои за мене и моето семејство се добредојдени.. Но вакум блендирањето е незаменливо во чување на свежината на смутито!!

Mila

www.topshop.com.mk

Vakum blender
Prevkusen i zdrav obrok za mnogu kratko vreme

Благица

www.topshop.com.mk

Фантастичен е производот
Го купив бидејќи најважно од се ми е што има вакумско блендирање и функција за правење на супа

5 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома