Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano JOY Апарат за мелење Про

Photo
Video
-40%

Знаеме дека сакате самите да го подготвите вашето мелено месо, така точно ќе знаете што содржи. Сега, Delimano Joy Апаратот за мелење Про е тука да ви помогне да го претворите свежото месо во плескавици, месо за пити или лазањи. Со моќност од 600W, овој моќен апарат ќе го измели секое месо и ќе подготви вкусни колбаси и ролати. Добивате 2 дискови за мелење и додатоци за колбаси и кибе.

Delimano JOY Апарат за мелење Про

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Знаеме дека сакате самите да го подготвите вашето мелено месо, така точно ќе знаете што содржи. Сега, Delimano Joy Апаратот за мелење Про е тука да ви помогне да го претворите свежото месо во плескавици, месо за пити или лазањи. Со моќност од 600W, овој моќен апарат ќе го измели секое месо и ќе подготви вкусни колбаси и ролати. Добивате 2 дискови за мелење и додатоци за колбаси и кибе.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во вкусно, свежи мелено месо од парчиња месо по ваш избор

Еден начин за да знаете што точно има во вашите бургери, болоњезе сос и пити е да самите вие да го подготвите месото, а за да бидете сигурни во квалитетот на состојките, зошто да не го измелите месото дома? Бидете одговорни за тоа што го јадете и бидете сигурни дека меленото месо е составено само од најдобрите состојки. Запознајте го нашиот нов Joy Апарат за мелење Про. Овој практичен апарат за мелење, може да мели месо за бургери, ќебапи или да подготвува вкусни колбаси за вашата скара или неделен ручек.

Изберете го омиленото месо, земете го вашиот Delimano Joy Апарат за мелење Про и ќе имате свежо, совршено мелено месо, подготвено за на скара или во рерна.

Delimano Joy Meat Mincer Pro

3 функции

Delimano Joy Апаратот за мелење Про нуди 3 различни функции за процесирање месо/храна:

 • Delimano Joy Meat Mincer Pro

  Мелење месо

 • Delimano Joy Meat Mincer Pro

  Подготовка на месо

 • Delimano Joy Meat Mincer Pro

  Подготовка на ролати од месо

Исто така има обратна функција, па ако нешто ви се заглави во процесот на мелење, нема потреба од расклопување на сите делови, само притиснете го копчето и активирајте ја функцијата. Овој моќен и ефикасен апаратот ќе измели до 1,5кг месо во минута.

Подгответе совршени плескавици, ќебапи пита со мелено месо

Не само што со мелењето на месо имате целосна контрола на текстурата и густината на месото, туку, ќе можете и да експериментирате со различните комбинации и состојки за да ја добиете таа совршена, сочна плескавица или колбас. Дури можете да го мелите вашето месо со посакуваните билки или зачини за да бидете сигурни дека ќе имате рамномерно распределување на содржината

Доста ви е од месо? Користете го апаратот за мелење на друга храна како:

 • риба,
 • свеж зеленчук,
 • печурки,
 • лук,
 • чили,
 • лебни трошки и др.
Delimano Joy Meat Mincer Pro

Со дискови од траен не'рѓосувачки челик

Delimano Joy Апаратот за мелење Про има 2 дискови кои не 'рѓосуваат за ситно и крупно мелење, изработени од не'рѓосувачки челик, поради кој тие ќе траат долго време. Со додатоците за подготовка на колбаси и кибе, ќе можете да подготвите совршени јадења по ваш вкус, без мака.

Delimano Joy Meat Mincer Pro

Лесно поставување, лесно чистење: Мелено месо готово за неколку минути

Апаратите за мелење можат да бидат многу напорни за поставување, чистење и складирање - но, не и Delimano Joy Апаратот за мелење Про. Има практична конструкција која овозможува лесно чистење. Благодарение на силиконските држачи, тој ќе стои стабилно на кујнската површина.

Кога не го користите, нема да зафаќа многу простор во кујнските ормари: има уникатен дизајн кој овозможува чување на делот за мелење во телото на апратот. Навистина епрактичен дури и за најмалите кујни.

 • Delimano Joy Meat Mincer Pro
 • Delimano Joy Meat Mincer Pro

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star