Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo 2 x Aloe Vera Light Јоргани, 2 x Aloe Vera Класични перници и Rovus Пегла

Photo
Video

Aloe vera јорганот е специјално дизајниран за потопли годишни времиња и за оние кои се потат во текот на ноќта. Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла.

Dormeo 2 x Aloe Vera Light Јоргани, 2 x Aloe Vera Класични перници и Rovus Пегла
17.610,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 5
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Aloe vera јорганот е специјално дизајниран за потопли годишни времиња и за оние кои се потат во текот на ноќта. Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Aloe Vera Light јорганот (140x200 см.) има навлака со Aloe Vera за неверојатно меко чувство.

Специјално е дизајниран за потоплите годишни времиња.

Aloe Vera е проткаена во навлаката и на јорганот му дава поголема мекост и удобност.

Wellsleep® микровлакната имаат одлични термални способности и хипоалергени карактеристики.

Дополнително тие апсорбираат минимални количини на влага, што ги прави природно отпорни на дамки. Уникатната структура на воздушни џебови му дава на овој јорган дополнителен волумен.

Aloe Vera Класична перница со меки микровлакна

Dormeo Aloe Vera перницата е класична перница полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и е неверојатно мека, благодарение на навлаката

изработена од 100% меки микровлакна со алое вера финиш.

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ткаенини

Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање.

Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Дополнителни информации

Dormeo Aloe Vera Јорган Light

 • Димензија 140x200 см.
 • ПАКУВАЊЕ: јорганот е спакуван во кеса за вакумирање која можете да ја користите повеќе пати.
 • Препорачуваме перење со течни детергенти доколку има по закоравени дамки.
 • По перењето добро протресете го јорганот, исправете го и оставете го да се суши на рамна површина.

Алое Вера Класична перница

 • Материјал Wellsleep® напредни микровлакна
 • Висина 15 см
 • Димензија 50x70см.
 • Навлака со импегрирана алое вера

Rovus Керамичка пегла

 • Прилагодлива температура
 • Контрола за променливо ниво на пареа
 • Заштита од прегревање
 • Светло индикатор
 • Напон: 220-240V, 50/60Hz
 • Моќност: 2200 W
 • Функции: Суво пеглање / Пареа / Комбинирано / Прскање / Само-чистење
 • Капацитет на садот за вода: 300 мл.
 • Димензии на подлогата за пеглање: 22.9 x 12.1 см.
 • Должина на кабелот: 1.9 м.
 • Керамичка подлога
 • Дополнителни функции: против бигор и против протекување
 • Боја: сива/розева-златна
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star