Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
Dormeo Octasleep Essentials Над-душекот дава неверојатна удобност благодарение на напредната Octacell™технологија со Aerocell® пена. Над-душекот е достапен во две димензии: единечна (90x200 см.) и двојна (180x200 см.) за гарантирано удобен сон. Висина 5 см.
Dormeo Octasleep Essential Над-душек
Од 11.980,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо
Dormeo Octasleep Essentials Над-душекот дава неверојатна удобност благодарение на напредната Octacell™технологија со Aerocell® пена. Над-душекот е достапен во две димензии: единечна (90x200 см.) и двојна (180x200 см.) за гарантирано удобен сон. Висина 5 см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност на било која површина

Без разлика дали сакате да ја зголемите удобноста на вашиот стар кревет или имате неочекувани гости и ви треба резервен кревет што ќе можете да го расклопите – Octasleep® Essentials Над-душекот е вистинското решение. Со овој напреден над-душек со Aerocell® јадро со поцврста подлога, совршен е за користење врз софа, врз стариот душек или директно на подот.

Сите знаеме дека соодветната температура помага да заспиете помирно и да имате подобар сон. Повеќето над-душеци ја задржуваат телесната топлина, а вашето тело ќе почне да се поти, со што ќе го отежне заспивањето. Ви ја претставуваме напредната Octaspring® Aerospace технологија - следната генерација иновации за спиење. Слојот за удобност OctacellTM има над 10.000 воздушни канали*, што му помага на топлиот воздух да избега од вашиот кревет.

Удобни чувство со неверојатниот над-душек

Octasleep® Essentials Над-душекот со Aerocell® јадро ви нуди поцврста потпора со што го прави идеален за употреба врз стар душек, софа или пак едноставно поставување на подот.

Безбеден за вас и за нашата планета

Употребуваме дури 25% помалку материјал со OctacellTM технологијата и не се произведува отпад. Со овие напори се намалува емисијата на CO2 за да имаме почиста и позелене планета. Се грижиме и за здравје и користиме само материјали кои се целосно безбедни. Нашите производи за спиење поседуваат Oeko-Tex сертификат.

Дополнителни информации
  • Висина: 5 см.
  • Димензии: 90x200 см. и 180x200 см.
Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Материјал Природни материјали
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star