Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-35%
Сега повеќе од секогаш сакате домот да биде безбеден и удобен. Создадете оаза на мирот во овој несигурен свет со Dormeo The Essentials Постелнината која е составена од модерна навлака за јорган и навлака за перница од 100% чешлан памук. Достапна во 5 бои и 2 димензии со 4-во-1 стил, за вашата соба секогаш да изгледа совршено.
Dormeo Essentials Постелнина

Редовна цена: Од 2.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.937,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо
Сега повеќе од секогаш сакате домот да биде безбеден и удобен. Создадете оаза на мирот во овој несигурен свет со Dormeo The Essentials Постелнината која е составена од модерна навлака за јорган и навлака за перница од 100% чешлан памук. Достапна во 5 бои и 2 димензии со 4-во-1 стил, за вашата соба секогаш да изгледа совршено.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Заменете ја постелнината и спијте во свежа и чиста средина

Важно е редовно да ја менувате вашата постелнина со цел да бидете сигурни дека спиете во свежа, здрава и хигиенска средина.

Како што се менуваат сезоните, сега е време да ја дополните вашата колекција на постелнина со оваа висококвалитетна постелнина, специјално дизајнирана за удобност и стил.

Dormeo The Essentials Bedding Set

Природни материјали за долготрајна удобност и додадена луксузност

Навлаките за јорган и перница се изработени од 100% чешлан памук.

Овој природен и анти-алергиски материјал дава одлично чувство на кожата и има помеко и посвиленкасто чувство во споредба со памучните чаршафи изработени со обично стандардно ткаење.

  • Дише – Памукот природно ѝ овозможува на кожата да дише и не ја загрева. Дополнително, памукот е одличен спроводник на топлина бидејќи ја одржува свежината во лето и топлината во зима.
  • Удобен и мек за кожата – Степенот на мекост зависи од начинот на ткаење на памукот. Природно анти-алергиски значи дека има ограничена поврзаност со алергии и нема да предизвика чешање и иритации.
  • Долготраен – Памукот е цврст и траен и можете да бидете сигурни дека ќе трае долго време и нема да се распадне.
  • Целосно се пере на 60˚C – Памукот е лесен за одржување, полесен од било кој друг материјал.
Dormeo The Essentials Bedding Set

Свеж изглед во вашата спална соба

  • Употребата на чешлано ткаење го прави памукот помек за разлика од обичното ткаење. Специјалниот финиш ги крева влакната и дава чувство кое ќе го обожавате.
  • Мерцеризиран финиш кој ѝ дава на ткаенината поголема цврстина и мекост и ги прави боит посветли.
Dormeo The Essentials Bedding Set

5 бои и 4-во-1 стил

Овој сет е достапен во 5 класични бои кои целосно ќе ја надополнат секоја спална соба: сина, тиркизна, виолетова, зелена и сива. Навлаките за перница и јорган се двострани, едната страна е посветла а другата потемна. Комбинирајте ги страните и создадете 4 различни изгледи со 1 постелнина.

Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set
Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set Dormeo The Essentials Bedding Set

2 димензии за сите кревети

Овој сет е достапен во 2 димензии за навлака на јорган: 140х200 см со 1 навлака за перница од 50х70 см и 200х200 см со 2 навлаки за перници. Навлаките за перници се затвораат со две ленти, кои можете да ги врзете во прекрасна панделка, додека навлаката за јорган се затвора со копчиња за чист изглед.

Dormeo The Essentials Bedding Set
Dormeo The Essentials Bedding Set

Комбинирајте ја The Essentials Постелнината со The Essentials Чаршафот со ластик!

Dormeo The Essentials чаршафот со ластик ќе ја надополни вашата спална соба и ќе ја зголеми удобноста. Достапен е во 5 внимателно избрани бои, во согласност со најновите трендови, кои ќе одговараат на The Essentials Постелнината.

Кликнете тука

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ