Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-50%
Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.
Dormeo Siena Класична перница

Редовна цена: Од 1.980,00 ден. До


Специјална цена: Од 990,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо
Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница за мирен сон

Оваа неверојатно мека перница е направена од Wellsleep® микровлакна кои дишат.

Најнови материјали за долготрајна употреба

Dormeo Siena класичната перница е направена од Softdream микровлакна кои се силни, отпорни на кинење и собирање, брзо се сушат и се долготрајни.

Wellsleep® микровлакна за циркулација на воздух и мека подлога

Полнењето на Siena класичната перница е направено од Wellsleep® микровлакна кои дишат и се неверојатно меки. Уникатната структура на овие микровлакна создава воздушни џебови кои и додаваат дополнителен волумен на перницата и ја зголемуваат нејзината мекост.   

Класична перница соодветна за секого

Перницата е соодветна за сите без оглед на положбата во која спиете: на страна, на грб или на стомак. За едноставно одржување, Siena перницата се пере на 60°C.

Дополнителни информации

Модерни материјали за неверојатно искуство при спиење

Перницата Сиена е направена од модерни материјали кои создаваат пријатна средина за сладок сон:

  • Полнењето се состои од 30% Tencel и 70% напреден микрофибер Wellsleep®, 350 г/м2,
  • Навлаката за перницата е направена од 100% меки влакна Softdream, кои се меки и пријатни на допир.

Лесно одржување и долговечност

Со оглед на тоа што микрофиберот Wellsleep® и Tencel се издржливи, перницата може да се пере на температура од 60°C. Овие микрофибер материјали ќе издржат многу години користење, без да ги загубат своите карактеристики – ќе останат еластични и нема да го загубат волуменот, дури и по неколку перења, ниту пак ќе се залепат по перењето.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star