Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-35%
Природни материјали за долготрајна удобност и додадена луксузност. Nordic Muse Постелнина која е составена од модерна навлака за јорган и навлака за перница со материјал од 55% Tencel® и 45% сатенски памук.
Dormeo Nordic Muse Постелнина

Редовна цена: Од 3.390,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.204,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Природни материјали за долготрајна удобност и додадена луксузност. Nordic Muse Постелнина која е составена од модерна навлака за јорган и навлака за перница со материјал од 55% Tencel® и 45% сатенски памук.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Природни материјали за долготрајна удобност и додадена луксузност.

Lyocell® Tencel микровлакна

Tencel® микровлакната се изработени од билки од еукалиптус и се познати по тоа што се меки како свила, силни како полиестер, ладни како лен, топли како волна и се повеќе впивливи во однос на памукот.

Tencel® микровлакната се совршени за постелнини, бидејќи имаат одлични можности за циркулација на воздухот, со што обезбедуваат совршена средина за спиење и одмор. Покрај тоа, овие микровлакна имаат одлични капацитети за апсорпција на влага.

Меката и мазна поврпина на Tencel исто така делува како втора кожа поради неговите терморегулациони својства. Исто така, таа е природно хипоалергена што значи дека го спречува развојот на бактерии на природен начин, без додавање на хемикалии или специјални третмани. Како резултат на тоа, природно се спречува развојот на непријатни мириси. Исто така е ултра мек и идеален за чувствителна кожа.

Памучен сатен

Постелнината е изработена од 45% чист памучен сатен со луксузна текстура и сјајна завршница. Се одликува со исклучително мек и пријатен, „свилен“ допир.

Комплетот за постелнина е достапен во 3 бои: темно зелена, темно виолетова и сива.

Димензии:

 • навлака за јорган 140x200 см. & 1 x навлака за перница 50x70 см.
 • навлака за јорган 200x200 см. & 2 x навлаки за перница 50x70 см.

Технички карактеристики:

Материјали: 55% Tencel® и 45% сатенски памук.

 • Изработени од Tencel® и памучен сатен, кој дава убаво чувство и мекост,
 • <Достапен во 3 бои: темно зелена, темно виолетова и сива,
 • Затворање со копче на јорган и затворање на плико на навлака за перница,
 • <Може да се пере во машина на 40°C,
 • Собирање: 4-5%.
Дополнителни информации

Димензии:

 • навлака за јорган 140x200 см. & 1 x навлака за перница 50x70 см.
 • навлака за јорган 200x200 см. & 2 x навлаки за перница 50x70 см.

Технички карактеристики:

Материјали: 55% Tencel® и 45% сатенски памук.

 • Изработени од Tencel® и памучен сатен, кој дава убаво чувство и мекост,
 • <Достапен во 3 бои: темно зелена, темно виолетова и сива,
 • Затворање со копче на јорган и затворање на плико на навлака за перница,
 • <Може да се пере во машина на 40°C,
 • Собирање: 4-5%.
Технички карактеристики
Дормео линија Heritage
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star