Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo My Comfortable Класична перница

Photo
Video
-47%

Донесете нов бран свежина со Dormeo My Comfortable Перница. Полнета со Wellsleep® напредни микровлакна, за чувство налик полнење на пердуви и прилагодлива поддршка со цел поздрав врат, рамена и 'рбет. Перницата е лесна, дише и се пере за максимална хигиена. Со димензија 50x60см, перницата е дизајнирана да одговара на сите положби на спиење, на стомак, на страна и на грб.

Dormeo My Comfortable Класична перница

Редовна цена: 1.690,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Донесете нов бран свежина со Dormeo My Comfortable Перница. Полнета со Wellsleep® напредни микровлакна, за чувство налик полнење на пердуви и прилагодлива поддршка со цел поздрав врат, рамена и 'рбет. Перницата е лесна, дише и се пере за максимална хигиена. Со димензија 50x60см, перницата е дизајнирана да одговара на сите положби на спиење, на стомак, на страна и на грб.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Време е за нова перница?

Како и другата постелнина, перниците треба редовно да се перат и да се заменуваат со цел да имате безбедна, хигиенска средина за спиење. Висококвалитетните перници можат да ви понудат неколку години секојдневна употреба, затоа, вреди да изберете перница која ќе сотане свежа, цврста и прекрасна за спиење ноќ по ноќ.

My Comfortable Класична перница

My Comfortable Перница - подобар сон за сите

Квалитетниот сон е важен за менталното и физичкото здравје, но, со цел да се разбудите одморени потребна ви е правилна површина за спиење. Во комбинација со идеалниот душек и летвички, вистинскиот избор на перница е клучен за поздрав врат и грб. Со правилната поддршка за секоја положба на спиење, грб, стомак или на страна, My Comfortable Перницата може да постигне правилна поставеност на 'рбетот и квалитетен сон со цел да се разбудите освежени и без болки.

My Comfortable Класична перница

Wellsleep® напредни микровлакна за прилагодлива поддршка

Тајната на My Comfortable Перницата е неверојатна волуменозна удобност, благодарение на полнењето од Wellsleep® напредни микровлакна, со илјадници воздушни џебови за зголемен волумен и дополнителна мекост. Влакната имаат одлични термални карактеристики, минимално впивање на влажност, одлична проветреност, отпорност на дамки и мувла, што ги прави идеални за употреба во перници. Дополнително, патентот овозможува лесно вадење на полнењето, па доколку имате потреба, можете перницата да ја прилагодите на вашите желби.

My Comfortable Класична перница

Поздрава средина за спиење

Поминувате долги часови со лицето притиснато кон перницата, затоа е добро да знаете дека лесните влакна во My Comfortable Перницата ќе ви помогнат да останете суви во текот на ноќта, без влага коа може да го поттикне развојот на штетни бактерии и непријатни миризби. За дополнителна хигиена и безбедност, перницата целосо се пере на 60°C.

My Comfortable Класична перница
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ