Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Додадете малку шаренило и екстра удобност во било која соба во домот со ова ново ќебе кое е комбинација на стил и функционалност. Извонредно меко, полнето со Wellsleep® микровлакна за екстра волумен. Едноставно ќе обожавате да се гушкате со него бидејќи нуди дополнителна топлина за посвежите ноќи. Може да се употребува и како декоративно ќебе. Достапно во 5 различни стилови и 3 големини.

Dormeo Essentials 2во1 Ќебе
Од 1.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Додадете малку шаренило и екстра удобност во било која соба во домот со ова ново ќебе кое е комбинација на стил и функционалност. Извонредно меко, полнето со Wellsleep® микровлакна за екстра волумен. Едноставно ќе обожавате да се гушкате со него бидејќи нуди дополнителна топлина за посвежите ноќи. Може да се употребува и како декоративно ќебе. Достапно во 5 различни стилови и 3 големини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зошто е важно редовно да ја менувате постелнината

Додека спиеме, нашата кожа ослбодува ќелии, масло и пот кои со текот на времето се акумулираат на постелнината. Со тоа се создава идеална средина за развивање на прашински грини, бактерии и останато алергени кои можат да предизвикаат сериозни здравствени последици како алергии, астма или иритации на кожата. Поради ова, исклучително е важно постелнината да се пере на 60°C. За дополнителна удобност, исто така е важно целосно да ја замените постелнината на неколку години, за да создадете релаксирачка атмосфера што ќе ви помогне да спиете подобро.

Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket

Ќебе кое е многу повеќе од постелнина

Со ова ќебе, вие ќе можете да ја декорирате било која соба во вашиот дом. Може да се употребува:

 • како прекривка за кревет,
 • како подлога под некој лесен јорган или ќебе,
 • за кратки дремки или одмор,
 • како ќебе за софи или фотелји,
 • да се затоплите наутро на терасата додека го пиете вашето кафе или чај,
 • како подлога или додаток за играње за вашите деца.
 • Dormeo Essentials 2in1 Blanket

  Сина

 • Dormeo Essentials 2in1 Blanket

  Зелена

 • Dormeo Essentials 2in1 Blanket

  Сива

 • Dormeo Essentials 2in1 Blanket

  Розева

 • Dormeo Essentials 2in1 Blanket

  Сива & Бела

Изработено од квалитетни материјали за мек и нежен допир

Надворешноста на ова класично ќебе е изработена од фина, лесна ткаенина која е исклучително нежна на допир. Внатрешноста е исполнета со Wellsleep® микровлакна, истиот напреден материјал што се користи за најудобните перници и јоргани. Микровлакната создаваат илјадници мали воздушни џебови кои даваат волумен, додека истовремено го пропуштаат вишокот на топлина и влага.

Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket

Изгледа толку добро, исто како и чувсвото кое го нуди

Ова 2 во 1 ќебе со дизајн кој може да се менува, од едната страна нуди убава, елегантна и нежна боја, додека другата е потемна нијанса, која ќе во овозможи да му дадете нов изглед на домот. Можете да одберете помеѓу различните бои – розева, сина, сива, зелен, и сиво/бело риги – така што е неверојатно лесно да се вклопи во било која соба. Новиот дизајн дава ново ниво на екстра удобност и стил.

Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket
Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket

Антиалергиско, лесно за оддржување и достапно во 3 големини

Многу е едноставно да го одржувате ова ќебе чисто и свежо, се пере на 30°C и сушењето е многу брзо. Достапно е во 3 различни големини, 140x200 см., 200x200 см. и 220x240 см.

Dormeo Essentials 2in1 Blanket Dormeo Essentials 2in1 Blanket
Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star