Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Класична перница

Photo
Video
-50%

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Dormeo Aloe Vera Класична перница

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница со меки микровлакна

Dormeo Aloe Vera перницата е класична перница полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и е неверојатно мека, благодарение на навлаката изработена од 100% меки микровлакна со алое вера финиш.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Алое вера, за природна мекост

 • Навлаката за перницата е збогатена со природен алое вера третман, кој го регенерира материјалот и го прави мазен и мек на допир.
 • Алое вера испорачува постојано проток на хранливи материи кои ќе ја направат кожата свежа и сјајна и дополнително, ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата, секој пат кога ќе легнете на перницата.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Регулирање на висина и мекост

 • Перницата има патент на едната страна кој овозможува регулирање на висината и цврстината, според вашите лични потреби.
 • Ги држи главата, вратот и 'рбетот правилно поставени и ја поддржува природната крива на грбот.
 • Супер удобна и мека на допир.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

За сите положби на спиење

Перницата е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење со цел да обезбеди правилна поставеност на 'рбетот и да ги намали болките во вратот и грбот.

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на страна

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на грб

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на стомак

Wellsleep® напредни микровлакна

Јадрото на перницата е полнење од Wellsleep® напредни микровлакна кои создаваат воздушни џебови кои го даваат волуменот и овозможуваат одлична цикрулација на воздух. Дополнително, перницата е толку мека што ќе обожавате да спиете на неа.

Dormeo Aloe Vera Класичната перница содржи нови вискозни влакна кои обезбедуваат дополнителна мекост, како и одлични терморегулациски способности и справување со влагата.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Лесна за одржување и хигиенска

Перницата се пере на 40°C и е со димензија 50х70см за да одговара на сите стандардни навлаки за перници.

Aloe Vera перницата е спакувана во вакумска ќеса која можете повторно да ја користите за ефикасно и безбедно складирање на истата.

Со цел да имате хигиенска и здрава средина на спиење, препорачуваме да ја промените вашата перница на секои 2 години.

Технички карактеристики
Јадро Wellsleep® напредни микровлакна
Висина 15 см
Димензија 50x70см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака импегрирана алое вера

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ