Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Без разлика на јадењето кое го подготвувате, Delimano Stone Legend Classic Лонецот ќе биде идеален за вас. Има основа од јаглероден челик и емајл. Целосно е нелеплив благодарение на Quantanium облогата која е зајакната со честички од камен и титаниум. Може да се користи на сите видови шпорети. Димензии 20 см и 24 см.

Добијте дополнителни 10% попуст во кошничка!
Delimano Stone Legend Classic Лонец
Од 2.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Без разлика на јадењето кое го подготвувате, Delimano Stone Legend Classic Лонецот ќе биде идеален за вас. Има основа од јаглероден челик и емајл. Целосно е нелеплив благодарение на Quantanium облогата која е зајакната со честички од камен и титаниум. Може да се користи на сите видови шпорети. Димензии 20 см и 24 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лонец со традиционален дизајн за сите тајни семејни рецепти

Идеалната димензија за доволно јадење на целото семејство, овој Classic Лонец има карактеристики кои ќе овозможат фантастични резултати, секој пат кога ќе го користите. Изработен од 3 слоја од комбинација од јаглероден челик и емајл, овој стилски лонец совршено ќе одговара во вашата кујна. Без разлика што подготвувате, овој лонец никогаш нема да ве изневери. Благодарение на Whitford Quantanium облогата, залепената и изгорена храна ќе остане во минатото.

Лонец е достапен во две димензии – 20 см и 24 см.

Емајл, легендарен материјал кој го користат милиони

Емајлот е легендарен материјал кој со децении се користи во садовите за готвење, поради тоа што има одлични карактеристики:

  • Цврст но мазен материјал чија површина не е порозна
  • Отпорен на хемикалии
  • Може целосно да се рециклира
  • Траен е и отпорен на гребење
  • Долготрајна боја
  • Лесно се чисти
  • Не загорува

Whitford Quantanium облога, модерен пристап на традиционалното готвење

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот, но, нејзините корени доаѓаат од стари техники за готвење. Quantanium облогата го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

5 слоеви од облога со честички од титаниум и вистински камен

Delimano Stone Legend Classic линијата е изработена од 8 слоеви, каде што основата е 3 слоја а облогата е 5. Ова значи дека облогата е значајно подебела, но, не застануваме тука. За да ја направиме уште поцврста, додадовме честички титаниум, кои ја зајакнуваат облогата и ја прават речиси неуништлива.

Изработен за да трае, дури и со метални алатки

Quantanium облогата ќе трае со години и ќе ви служи како лојален шеф при подготовката на семејните оброци. Дополнително, облогата е трајна и отпорна на гребење, дури и соодветна за готвење со метални алатки.

Одговара на сите шпорети

За целосна практичност, овој лонец може да се користи на сите шпорети, вклучувајќи и индукција, па без разлика каков шпорет имате дома, тој ќе ви обезбеди одлични резултати и ќе изгледа одлично додека го прави тоа.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната.

100% нелеплива површина за лесно миење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорената храна. Со оваа тава, храната се лизга од површината. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 20cm, 24cm
Капацитет 3,3l, 5,5l
Материјал enamel, јаглероден челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star