Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Royal Supreme Glass Ростер тава со капак

Photo
Video
-38%

Не само што изгледа добро, туку и има неверојатни карактеристики - овој сет од ростер тави може да се справи со секој рецепт. Изработени од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога, која обезбедува готвење со минимална количина на масло и спречува лепење на површината. Сетот вклучува практичен и привлечен капак од бамбус. Може да се користи во микробранова и рерна и да се мие во машина за садови. 2-во-1 дизајн.

Delimano Royal Supreme Glass Ростер тава со капак

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Не само што изгледа добро, туку и има неверојатни карактеристики - овој сет од ростер тави може да се справи со секој рецепт. Изработени од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога, која обезбедува готвење со минимална количина на масло и спречува лепење на површината. Сетот вклучува практичен и привлечен капак од бамбус. Може да се користи во микробранова и рерна и да се мие во машина за садови. 2-во-1 дизајн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Безвременски дизајн и материјали соодветни за секоја кујна

Уживајте во неделниот ручек подготвен до совршенство со оваа трајна ростер тава од стакло која е неверојатно практична. Совршен избор за почетници но, и за искусни готвачи, оваа 2-во-1 ростер тава со практичен капак од бамбус може да се користи за готвење, сервирање и складирање.

Благодарение на безвременскиот дизајн, овој сет ќе биде одличен додаток на секоја трпеза и совршено ќе одговара за сервирање на храната со стил.

Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

2-во-1 дизајн за сите авантури во готвењето

Delimano Royal Supreme Glass Ростер тава со капак е сет кој вклучува:

 • Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

  Длабока ростер тава

  Со 3л капацитет за лазањи, месо, леб и слично.

 • Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

  Плитка ростер тава

  Може да послужи како капак за длабоката ростер тава или како ростер тава со капацитет од 1,5л.

 • Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

  Капак од бамбус

  Користете го како капак за плитката ростер тава, како даска за сечење или подлога за сервирање.

Стаклени садови за готвење од премиум квалитет

Новите ростери од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога се целосно отпорни на гревење и шок, многу се трајни и подолго ја задржуваат топлината. Ова ги прави совршени за сервирање, бидејќи храната подолго ќе остане топла.

Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

Боросиликатно стакло со нелеплива облога

Новата PPG Xylan нелеплива облога овозможува рамна и мазна површина која спречува лепење на храната. Оваа облога овозможува и готвење со многу малку масло, совршено доколку сакате да се храните поздраво или да внимавате на внесот на калории.

Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

Од фрижидер во рерна, од рерна на маса

Royal Supreme Glass линијата е отпорна на ладно и жешко, што значи можете да ја префрлате храната директно од фрижидер во микробранова или рерна - совршено за загревање на останата храна.

Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

Неверојатно лесно миење

По готвењето, можете едноставно да ги измиете ростерите во машина за садови. Можете да ги миете и на рака, бидејќи благодарение на нелепливата облога, миењето ќе биде навистина лесно. Пребришете го капакот од бамубос со влажна крпа и оставете го да се исуши.

Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid
Дополнителни информации

Сетот вклучува

 • 1x главна ростер тава (капацитет 3л, димензии: 32x19x8См),
 • 1x плитка ростер тава/капак (капацитет 1,5л, димензии: 32x19x5см),
 • 1x капак од бамбус 32 см.
Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

Дополнителни информации

 • Ростерите се безбедни за употреба во рерна на температура до 230°C
 • Изработени без PFOA
 • Безбедни за користење во микробранова (само ростерите)
 • Соодветни за користење во фрижидер
 • Изработени од висококвалитетно боросиликатно стакло
 • Може да се складираат еден врз друг
Delimano Royal Supreme Glass Medium Roaster+Lid

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star