Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano JOY Еспресо апарат за кафе

Photo
Video
-38%

Нема ништо поубаво од шолја свежо кафе наутро како и можноста да си го подготвиш тоа кафе дома. Доживејте го вкусот на свежо кафе со Delimano Joy Апаратот за еспресо. Овој апарат има 15 бари притисок, 850W моќност и отвор за пареа со кои ќе ја подготвите совршена шолја кафе, секој пат.

Delimano JOY Еспресо апарат за кафе

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 4.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Нема ништо поубаво од шолја свежо кафе наутро како и можноста да си го подготвиш тоа кафе дома. Доживејте го вкусот на свежо кафе со Delimano Joy Апаратот за еспресо. Овој апарат има 15 бари притисок, 850W моќност и отвор за пареа со кои ќе ја подготвите совршена шолја кафе, секој пат.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Разбудете се со шолја свежо кафе со помош на Delimano

Како што знаат сите обожаватели на кафето, нема ништо поубаво од аромата на свежо подготвено кафе наутро... или во било кој ден од денот. Подгответе го вашето со помош на  Delimano Joy Апаратот за еспресо, вашиот сојузник во потрагата по дневната доза кофеин.

Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Погледнете ги неговите карактеристики:

 • Пумпата на овој апарат користи 15 бари притисок и мотор од 850W за да испорача оптимални резултати - еспресо со богата арома, крема и вкус.
 • Жешко и вкусно на прв вкус - од моментот кога ќе го вклучите, овој апарат ќе го подготви вашето кафе на температура од над 75°C.
 • Дизајн со двоен филтер - во споредба со еден филтер, ова овозможува совршени резултати (одлична крема), дури и ако кафето не е рамномерно измелено.
 • Тивка работа (помалку од 80dB) за да не ги разбудите сите додека си подготвувате кафето.
 • Горен дел кој се загрева за да можете да ги стоплите вашите шолји пред да го подготвите кафето.
 • Автоматско прочистување по користењето на пареата со цел вашето следно еспресо да се подготви на вистинската температура.
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Вклучете го апаратот со моќност од 850W и гледајте како се подготвуваат две шолји кафе во исто време

Delimano Joy Апаратот за еспресо вклучува двоен филтер и порта филтер со кој ќе подготвите 2 шолји кафе во исто време. Садот за вода собира до 1200мл вода, па ќе можете да подготвите 12 шолји кафе без да се грижите дали има вода.

Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Сад за капење кој се вади, за да бидете сигурни дека вашата кујнска површина ќе остане чиста. Кога ќе биде полн, само извадете го и измијте го.

Отвор за пареа за љубителите на пена

Отворот за пареа ќе го претвори млекото во пена, па ќе можете да уживате во вкусно капучино или лате во удобноста на вашиот дом. Можете да подготвите погуста или полесна пена, за кафе според вашите желби. Можете да подготвите и други пијалоци на база на млеко (топло чоколадо, како) како и да загреете вода за шолја чај.

Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Брзо загревање за брза подготовка на утринското кафе

Delimano Joy Апаратот за еспресо ви овозможува лесно ракување - создаден за секојдневна работа со едноставни копчиња. Само притиснете или свртете го копчето и апаратот ќе биде подготвен за работа за само неколку минути.

 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Сијаличката ќе ви покаже кога апаратот ќе биде подготвен за употреба. А, ако брзате на работа и заборавите да го исклучите апаратот, без грижи, додадовме автоматско исклучување по 25 минути.

Лесен за чистење и одржување

Сите делови кои се вадат се направени од нерѓосувачки челик или од пластика и лесно се мијат на рака. Исто така, лесно е и чистењето на внатрешните делови.

 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine
 • Delimano Joy Espresso Coffee Machine

Апаратот може да се користи и со E.S.E. капсули

Delimano Joy Апаратот за еспресо може да се корити и со  E.S.E. (Easy to Serve Espresso) капсули!

Delimano Joy Espresso Coffee Machine
Технички карактеристики
Димензија 31,12x22,5x26,8 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star