Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Delimano Deluxe Noir Апарат за еспресо

Photo
Video
-33%

Delimano Deluxe Noir Апаратот за еспресо ќе ви понуди подготовка на кафе, исто како да е подготвен од професионалец. Овој апарат, користи 20 бари притисок и 1100W моќност за супериорни резултати – богат вкус, крема и вкус кој ќе го обожавате. Со сад за вода од 1250мл и отвор за пареа за подготвување на капучино.

Delimano Deluxe Noir Апарат за еспресо

Редовна цена: 10.490,00 ден.


Специјална цена: 6.990,00 ден.

Од 6.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Delimano Deluxe Noir Апаратот за еспресо ќе ви понуди подготовка на кафе, исто како да е подготвен од професионалец. Овој апарат, користи 20 бари притисок и 1100W моќност за супериорни резултати – богат вкус, крема и вкус кој ќе го обожавате. Со сад за вода од 1250мл и отвор за пареа за подготвување на капучино.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со притискање на едно копче до кремасто еспресо 

Разбудете се со вкусот на квалитетно кафе, без да треба да чекате на ред за кафе. Искустете ја удобноста на свежо домашно подготвено кафе со Апаратот за еспресо од Delimano, најкратката патека до дневната доза кофеин. Компактен апарат кој ќе одговара и на најмалите кујни, Delimano Апаратот за еспресо ќе ви подготви совршено кафе. 

Подгответе шолја кремасто кафе со овој моќен апарат 

Delimano Deluxe Noir Апаратот за еспресо работи со пумпа која користи 20 бари притисок и мотор со моќност од 1100W со цел да ви понуди супериорни резултати – еспресо со богата арома, крема и вкус без горчина. Тивок апарат кој секој пат ќе ви подготви совршено еспресо, без компромис во вкусот. Има голем сад за вода со капацитет од 1250мл за да можете да подготвите дури 12 шолји кафе без да дополнувате. Има двоен филтер од нерѓосувачки челик со два слоја (под притисок) за да можете да подготвувате до 2 шолји кафе во исто време. 

Стилски и привлечен апарат со многу технички предности:

 • Термометар со кој можете да ја следите температурата 
 • Интегрирана сијаличка индикатор која покажува кога апаратот е подготвен за употреба
 • Сад за капење и отвор за пареа кои се вадат и лесно се чистат 
 • Филтер со два слоја, наспроти филтер со еден слој, кој овозможува совршени резултати (совршена крема) дури и ако кафето не е идеално смелено
 • Автоматско чистење на системот за загревање по испуштањето пареа со цел вашето следно еспресо да биде подготвено на вистинската температура
 • Тивка работа – помалку од 80dB додека работи
 • Едноставно копче со ON/OFF

Отвор за пареа за густа, кремаста пена за капучино 

Дали сте обожавател на густа, млечна пена за вашето кафе? Отворот за пареа со прилагодлива моќност на пареата ќе подготви одлична пена за вашето капучино или лате. Користете го и за подготовка на различни пијалоци на база на млеко (топло чоколадо, какао) како и за загревање на вода за шолја чај!

Сервирајте го кафето во топла шолја 

Delimano Deluxe Noir Апаратот за еспресо има функција за загревање на шолји, исто како и професионалните апарати за еспресо. Горниот дел за загревање, кој има заштита од паѓање, ќе ви обезбеди секогаш затоплени шолји. Сега, вашето кафе ќе биде како подготвено од професионалец. 

Едноставно ракување и лесно чистење 

Доколку никогаш претходно не сте користеле апарат за кафе, е грижете се. Овој апарат е лесен, дизајниран за секојдневно користење со едноставно копче за ракување. Само притиснете и свртете го копчето, кафето се подготви и млекото ќе се претвори во пена!

Овој апарат е лесен за чистење и одржување. Сите делови кои се вадат се изработени или од нерѓосувачки челик или пластика и лесно се мијат на рака. 

Автоматското исклучување по 30 минути ви гарантира безгрижна употреба, па нема да се двоумите дали сте го исклучиле апаратот. 

Технички детали

 • Моќност 1100W
 • Волтажа 220-240V~
 • Капацитет на садот за вода 1,25 л
 • Димензии: 31,6 x 20,1 x 28,8 см
 • Ниво на бучава до 80 dB

ЗАБЕЛЕШКА: Delimano Deluxe Noir Апаратот за еспресо може да се користи и со E.S.E капсули.

Пакувањето вклучува

 • 1x апарат за еспресо со отвор за пареа и сад за капење кој се вади
 • 1x држач за филтер
 • 1x филтер со двојно дно
 • 1x лажица
 • 1 x упатство за употреба
Технички карактеристики
Димензија 31,6x20,1x28,8 cm
Материјал алуминиум, не‘рѓосувачки челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star