Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Антиалергиски јорган направен од неверојатно лесни Wellsleep® микровлакна и природна Aloe Vera заштита, одличен за потоплите годишни времиња, како и за оние кои ја сакаат зимската свежина.

Dormeo Aloe Vera Јорган Light
Од 1.690,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Антиалергиски јорган направен од неверојатно лесни Wellsleep® микровлакна и природна Aloe Vera заштита, одличен за потоплите годишни времиња, како и за оние кои ја сакаат зимската свежина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Aloe Vera Light јорганот има навлака со Aloe Vera за неверојатно меко чувство.

Специјално е дизајниран за потоплите годишни времиња.

Aloe Vera е проткаена во навлаката и на јорганот му дава поголема мекост и удобност.

Wellsleep® микровлакна.

Wellsleep® микровлакната имаат одлични термални способности и хипоалергени карактеристики.

Дополнително тие апсорбираат минимални количини на влага, што ги прави природно отпорни на дамки. Уникатната структура на воздушни џебови му дава на овој јорган дополнителен волумен.

Вискозни влакна

Полнењето на Aloe Vera Light јорганот е надополнето со вискозни влакна кои се многу меки и удобни.Овој јорган се препорачува за оние кои сакаат мек јорган едноставен за одржување.

Јорганот е достапен во две димензии: 140х200 и 200х200.

Технички карактеристики
Димензија 140x200cm, 200x200cm
Дополнителни информации ПАКУВАЊЕ: јорганот е спакуван во кеса за вакумирање која можете да ја користите повеќе пати.
Препорачуваме перење со течни детергенти доколку има по закоравени дамки. По перењето добро протресете го јорганот, исправете го и оставете го да се суши на рамна површина.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (softdream микро влакна) со Алое Вера
Полнење 100% полиестер (Wellsleep® микро влакна), 200 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star