Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Essentials Чаршаф со ластик

Photo
Video

Уживајте во удобноста на новиот Dormeo Essentials чаршафсо ластик, изработен од 100% памук перкал. Кажете збогум на изгужваните и неудобни чаршафи. Памучниот чаршаф ви обезбедува долготрајна удобност и пријатно чувство, секоја вечер. Достапен во 5 бои и 7 димензии.

Dormeo Essentials Чаршаф со ластик
Од 990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во удобноста на новиот Dormeo Essentials чаршафсо ластик, изработен од 100% памук перкал. Кажете збогум на изгужваните и неудобни чаршафи. Памучниот чаршаф ви обезбедува долготрајна удобност и пријатно чувство, секоја вечер. Достапен во 5 бои и 7 димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нов чаршаф за максимална удобност

Ако е време да ги промените вашите чаршафи, тогаш новите Dormeo Essentials чаршафи со ластик се токму она што го барате. Уживајте во едноставноста и класичниот дизајн во комбинација со удобност и долготрајност на 100% памукот перкал. Луксузниот допир на чаршафот ќе ви даде чувство свежина и ќе ви помогне да уживате во сонот.

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet
 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

Зошто токму чаршаф со ластик

Обичните чаршафи можат лесно да се излизгаат надвор од душекот и да дадат неудобно чувство. Чаршафот со ластик е дизајниран соодветно да се прицврсти за вашиот душек со еластичните рабови, создавајќи пријатна површина која ќе остане на место цела ноќ. Нема повеќе гужвање на рабовите или будење со комплетно растурен кревет. Лесен и едноставен за вадење кога ќе треба да се пере.

Dormeo Essentials Fitted Sheet

100% памук перкал и еколошко пакување

Изработен од врвен перкал памук кој е познат по неговата мазна текстура која дава чувство на мекост на кожата. За разлика од некои други материјали за постелнина, чаршафите од 100% памук перкал обезбедуваат чиста површина за спиење, овозможувајќи ви да спиете удобно за време на потоплите ноќи. Специјалното ткаење го прави чаршафот особено мек и издржлив, со луксузен завршеток. И секако, памукот е антиалергиски и отпорен е на прашински грини, што го прави идеалниот избор за оние со чувствителна кожа.

Dormeo Essentials Fitted Sheet

Пет релаксирачки бои за спална од вашите соништа

Essentials Чаршафот е достапен во пет смирувачки бои кои внесуваат чувство на стил и релаксација во вашата спална соба: зелена, сина, сива, роза и крем. Бојата им е долготрајна и можат да се перат во машина на 60°C, што гарантира дека ќе останат чисти и свежи за секоја употреба. Достапни во 7 димензии. Чаршафите се дел од колекцијата Dormao Essentials за вашата спална соба и бања.

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

  Сина

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

  Зелена

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

  Сива

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

  Розева

 • Dormeo Essentials Fitted Sheet

  Крем

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ