Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo iMemory Silver Душек

Photo
Video

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Dormeo iMemory Silver Душек
Од 15.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 1332.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

iMemory silver е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 18 см. Јадрото се врти и душекот е идеален за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 дена тест период

  Ви нудиме 30 дена тест период за да ги осетите придобиките од IMemory Silver Душекот.

 • 15 години гаранција

  Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција. Тоа се 5.470 утра во кои ќе се будите наспани и задоволни.

 • 100% безбедно купување

  Купувањето на нашите сајтови е 100% безбедно. Едноставно нарачајте и нашите оператори ќе ве контактираат наскоро.

Високо квалитетен душек за секого

iMemory Silver душекот е совршено решение за секого, со прилагодлива цврстина која гарантира дека ќе спиете удобно, без оглед каков душек сакате.

 • Јадро кое се врти и на тој начин со едноставното превртување на душекот можете да ја прилагодите тврдоста на своите потреби.
 • 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек: помалку тврдо, средно тврдо, тврдо и многу тврдо.
 • Висина: 18 см. - 15 см. со 3 см мемори пена во навлаката за поголема удобност.
 • 3 комфорни зони за потпора на различни делови од телото
 • Јадро со 3 зони за поголема потпора на телото и релаксација
 • Навлаката се вади и може да се пере во машина на 60º C. Сребрени влакна проткаени во навлаката со што душекот е антиалергиски.
 • Двојните душеци се составени од една преслека за душек и две одделени јадра за душек, за партнерите да можат да го подесат степенот на тврдост според своите потреби.
 • Издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција
 • Пакување: Вакумиран и спакуван во картонска кутија за лесен транспорт.
 • Можност и за плаќање на рати.

Јадро кое се врти и 4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек

Јадрото на iMemory Silver е составено од потврда и помека страна која едноставно може да ротира, додека прекривката со мемори пена овозможува максимална удобност. Сè што треба да направите е да го отворите патентот и да го наместите јадрото како што Вам ви одговара. Дополнително, душеците со широчина поголема од 140 сантиметри се составени од две одделни јадра, што значи дека секој партнер може да ја адаптира својата половина од душекот според своите желби.

Надолжен пресек на iMemory Silver

Поминете со курсорот прекуTap on   за повеќе информации за внатрешноста на душекот.

 1. Навлака со патент

  Навлака која може да се вади и да се пере на 60º C - температура која ги уништува прашинските грини.

 2. Внатрешно јадро

 3. 15 см. променливо јадро

  Одберете го правилниот степен на тврдост на Вашиот душек! Помека (портокалова) или потврда (сина)

 4. 4 рачки за леснен транспорт и ротирање

 5. Слој на анти-алергиски силиконски влакна

 6. iMemory пена 2 см.

  Дополнително додадени сребрени влакна за терморегулација и антибактериски ефект.

 7. Climalite преслеката и влакна со сребрена облога

  Навлака со термо-регулирани и анти-алергиски карактеристики.

 8. Јадро со CleanEffect заштита

  Отворената ќелијна структура на јадрото и Climalite преслеката на душекот, чија ткаенина има исклучителна карактеристика лесно да се суши и да ја испарува влагата.

Упатство за поставување

Дормео душеците се Вакумирани и спакувани во картонска кутија за бесбеден и лесен транспорт.

 • Внимателно отстранете ја едната (горна) најлонската заштита со ножици. Не употребувајте нож.

 • Отворете го душекот и поставете го на креветот. Внимателно отстранете ја и втората најлонска заштита.

 • Оставете 6 часа душекот да се оформи и да ја добие потребната висина.

 

Дознајте како душекот iMemory Silver го разубави секојдневието на семејството Пајовиќ!

Погледнете го видеото
Дополнителни информации

Душекот е погоден за:

 • сите, без разлика на омилената положба за спиење
 • луѓето кои имаат болки во грбот, долниот дел од грбот и нозете, поради природата на нивната работа
 • тие што страдаат од алергии и астма
 • тие што имаат тенденција да се препотуваат, бидејќи среброто помага во спречувањето на појавата и развојот на нерпијатни миризби
 • тие што сакаат производ направен 100 проценти од разградливи материјали, и
 • сите што бараат место за спиење кое е анти-бактериско и анти-статичко
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака влакна обложени со сребро и climalite влакна
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

43 рецензии

1-10 of 43

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

M. H

www.dormeo.sk

11.10.2017

Задоволен
Здраво, го купивме I memory Silver душекот. Мојот сопруг имаше проблеми со пршленестите дискови, па затоа решивме да го купиме овој душек кај кој страните можат да се менуваат согласно потребите. Купивме еден за да го пробаме и морам да кажам, спиењето на него е неверојатно добро. Јас работам и ноќна смена и кога мојот сопруг ќе се разбуди наутро јас се преместувам на неговата страна за да спијам на неговиот нов душек.

mm

www.dormeo.lt

30.6.2017

многу добар
Имам Дормео душек веќе 5 години, презадоволна сум. Сите мои проблеми со грбот, едноставно - исчезнаа.

Oksana

www.dormeo.lt

19.6.2017

5
Го имаме веќе 3 години. Среќни сме! Сакаме да дознаеме дали е можно да се купи само навлаката на душекот (горна и долна).

Audrone

www.dormeo.lt

08.6.2017

многу добар
Многу ми се допаѓа овој душек. Можам да го препорачам на секој. Болката во 'рбетот ми се намали за само една недела.

Alex.

www.dormeo.sk

21.5.2017

Удобен
Многу е удобен. Се будам одморен. Задоволен сум.

IZA

www.dormeo.sk

18.5.2017

Удобен сон
Го купив потврдиот кој е подобар за мојот грб и уживам во поудобниот сон.

Miladienka

www.dormeo.sk

16.5.2017

Задоволни
Патам од мултиплекс склероза и одморот е многу важен за мене. Многу сум задоволен од душекот I memory silver и го препорачувам на сите кои имаат проблеми со движењето.

perla

www.dormeo.sk

15.5.2017

Максимална поддршка
Дормео душекот нуди максимална поддршка, цврстина и свежина за целото семејство.

Here

www.dormeo.sk

13.5.2017

Грбот не ме боли
Спијам подобро, се будам одморен и немам болки во грбот и рацете.

Estera

www.dormeo.sk

13.5.2017

Нема болки во зглобовите
По првата ноќ, ме болеше целото тело. Оттогаш спиеме неверојатно добро. Ја користиме помеката страна. Веќе немам болки во зглобовите.

1-10 of 43

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5