Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Wellneo EMS Тонер Главен уред

Photo
Video

Wellneo® EMS Тонер Главниот уред е компјутерот и изворот на ЕМС технологијата која се користи за Wellneo® EMS Тонер подлогите кои се ставаат на телото за да ги тонираат или стимулираат мускулите. Сетот содржи главен уред со УСБ кабел за полнење и далечински управувач. Поради тоа што е посебен уред, одговара на секоја EMS Тонер подлога од нашата понуда.

Wellneo EMS Тонер Главен уред
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® EMS Тонер Главниот уред е компјутерот и изворот на ЕМС технологијата која се користи за Wellneo® EMS Тонер подлогите кои се ставаат на телото за да ги тонираат или стимулираат мускулите. Сетот содржи главен уред со УСБ кабел за полнење и далечински управувач. Поради тоа што е посебен уред, одговара на секоја EMS Тонер подлога од нашата понуда.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете го изгледот и обликот на телото

Приклучете на се на милиони луѓе кои уживаат во придобивките на технологијата за електромускулна стимулација. Со користење на добро истражен метод на ЕМС, Wellneo® EMS Тонер Главниот уред може да се користи како надополнување на или повремена замена за физичка активност. Задолжителна е за секого кој сака да го подобри целокупниот изглед преку таргетирано обликување на телото без напорно вежбање.

Wellneo EMS Toner Main Unit

Тонирајте ги мускулите со ЕМС технологија

Wellneo® EMS Тонер Главен уред е компјутерот и изворот на ЕМС технологијата која се користи на Wellneo® EMS Тонер подлогите кои се ставаат на цело тело со цел да ги тонираат или стимулираат мускулите. Им овозможува на Wellneo® EMS Тонер Универзален и Wellneo® EMS Тонер за целото тело да функционираат. Исто така, може да се користи и со Wellneo® EMS Тонер Основата со цел 2 лица да можат да користат различни работи во исто време.

Добивате:

  • Главен уред со УСБ кабел за полнење.
  • Далечински управувач (батерија CR 2032 вклучена) за целосна удобност.
Wellneo EMS Toner Main Unit

Тајната на EMS

EMS или електромускулна стимулација е неинвазивен метод за зајакнување и закрепнување на мускулите. Со користење на нисковолтажна стимулација, ги таргетира моторните нерви со цел да предизвика контракција на мускулите.

Поради тоа што е откриено дека контракцијата и опуштањето на мускулите помага во ефикасно третирање на различни состојби, EMSсе користи во болници и спортски клиники за мускулни повреди. Благодарение на нејзиниот револуционерен ефект на обликувањето на мускулите, многу е популарна и за домашна употреба!

Wellneo EMS Toner Main Unit

Како функционира?

Wellneo® EMS Тонер Главниот уред се состои од: контролна единица, далечински управувач и УСБ полнач. Со цел да се стимулираат мускулите, се испраќаат импулси од главниот уред до серија електроди кои се наоѓаат во подлогата. Има 15 нивоа на интензитет и ви овозможува целосно персонализација со секоја сесија. Далечинскиот управувач ја прави контролата едноставна и лесна, особено ако ги користитg EMS Тонер подлогите на тешко достапни места (задник / подлога за колкови или мала подлога пепертука).

Wellneo EMS Toner Main Unit
Wellneo EMS Toner Main Unit

Различни режими, различни придобивки

Wellneo® EMS Тонер Главниот уред нуди 2 режими, секоја со траење од 25 минути и носи специфични придобивки.

  1. Пробајте EMS тонирање за тренирање на ослабените мускули со цел да ги зајакнете.
  2. Потоа, префрлете се на EMS режим за масажа кога ќе ви биде потребно разгалување и почувствувајте како напнатоста и затегнатоста исчезнуваат од мускулите.
Wellneo EMS Toner Main Unit

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star