Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Wellneo 4во1 Shiatsu Масажер

Photo
Video
-21%

Ви нуди неверојатна масажа со целосно персонализирани опции - шиатсу техника, масажа со ролери, вибрациска терапија и загревање на 4 различни делови на телото: вратот, рамената, грбот и горниот дел на нозете.

Wellneo 4во1 Shiatsu Масажер

Редовна цена: 13.990,00 ден.


Специјална цена: 10.990,00 ден.

Од 9.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ви нуди неверојатна масажа со целосно персонализирани опции - шиатсу техника, масажа со ролери, вибрациска терапија и загревање на 4 различни делови на телото: вратот, рамената, грбот и горниот дел на нозете.

Дознајте повеќе
Детали за производот

1. Шиатсу техника за намалување на напнатоста на мускулите

Тоа е тип на масажа кој потекнува од Јапонија, која навлегува длабоко во ткивата. Шиатсу помага да се ослободите од напнатоста и да ги намалите мускулните чворови со притискање на точките за акупресура. Се користи за да го доведе телото во состојба на баланс додека ја намалува менталната и дизичката напнатост.

Шиатсу терапијата е интегрирана во делот за вратот и целосно се прилагодува според висината. Па така, одговара скоро на сите и ќе го овозможи најдобриот начин за опуштање на мускулите на вратот или рамената.

2. Масажа со ролери за намалување на непријатноста во горниот и долниот дел на грбот

Масажата со ролери нуди техника која применува постојан притисок, нежно движејќи ги ролерите нагоре и надоле низ главните мускули на грбот. Овој тип на масажа е наменет за да ги затопли и опушти мусуклите, подобро да ги подготви за подлабока масажа како со шиатсу техниката. Ви дава неверојатно чувство и е совршена во комбинација со загревање за да се зголеми нејзиниот ефект. 

3. Терапија со загревање за подобра циркулација на крвта

Затоплувањето на делови од телото го подобрува циркулирањето на крвта, што е добар начин за да ja намалите вкочанетоста на зглобовите и да ја намалите непријатноста. Покрај позитивните ефекти кои ги има на вашето тело, ве опушта и го намалува стресот.

4. Вибрирачка терапија за намалување на вкочанетоста на бутовите

Не само вашиот врат, туку и вашите бутови можат да бидат вкочанети, особено по седење цел ден или по напоно вежбање. И поради тоа што ние секогаш мислиме на целосно задоволство, додадовме вибрирачка масажа на седечките делови за да ја стимулирате циркулацијата на крвта во овој дел.

100% персонализирана масажа

 1. 5, 10, 15 минутни тајмери
 2. Дел за врат/рамена (прилагодлива висина на точките за масажа)
 3. Масажа со ролери која го таргетира делот кај 'рбетот
  Шиатсу масажа (длабока масажа)
  Масажа на одредени точки (на грбот)
 4. Длабока масажа на долниот/горниот/цел грб
 5. Вибрирачка масажа со 2 интезитета на делот за седење
  Топлина со масажа за цело тело
Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

6 здравствени придобивки од масажата

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Ја намалува напнатоста на мускулите во вратот, горниот дел на грбот и рамената

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Ја намалува напнатоста на долниот дел на грбот

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Ја намалува вкочанетоста на горниот дел на нозете (бутовите)

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Ја подобрува циркулацијата на крвта

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Помага со олеснување на непријатноста во горниот дел на телото

Wellneo 4in1 Total Back And Neck Shiatsu Massager

Делува анти-стресно

Што велат купувачите

После долгиот напорен ден, кога стојам 12 часа на нозе, сум целосно преморена. Сите мускули ме болат.

Ќе седнам на масажерот, ќе го вклучам и вендаш чувствуам како се намалува цела таа напнатост и како мускулите се опуштаат. Ох, колку е добра. Ова е тоа што ви треба на крајот на секој долг ден.

Да, за мене Шиатсу масажата претставува вистинско уживање. Прави веднаш да се почувувстувам опуште. Брзо ги третира проблематичните области и за момент се чувстувам опуштено. Уште поимпресиониран сум од масажата со ролери кој се движи нагоре-надоле од 'рбетот. Чувството е како некои магични раце да ме масираат

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star