Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Wellneo 3D Shiatsu Tapping Масажер за цело тело

Photo
Video
-25%

Wellneo® ви носи неверојатно искуство и опуштање во удобноста на вашиот дом!
Пристигна! Вашиот личен, домашен масажер кој работи по потреба и секогаш ви е при рака. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за цело тело е нов масажер кој никогаш нема да ве разочара. Нуди 2 видови на масажа и топлинска терапија, за да бидете подмладени и опуштени.

Wellneo 3D Shiatsu Tapping Масажер за цело тело

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 5.990,00 ден.

Од 5.290,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® ви носи неверојатно искуство и опуштање во удобноста на вашиот дом!
Пристигна! Вашиот личен, домашен масажер кој работи по потреба и секогаш ви е при рака. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за цело тело е нов масажер кој никогаш нема да ве разочара. Нуди 2 видови на масажа и топлинска терапија, за да бидете подмладени и опуштени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатно 2во1 искуство во масажата

Во свет полн со стрес, масажата станува неопходен дел од релаксацијата на луѓето. Нѐ олесува од стресот, неудобноста и напнатоста во мускулите по долг ден дома или на работа. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за тело нуди целосно нова функција нарачена масажа со „тапкање“, значајна надградба на постониот Wellneo® 3D Shiatsu Масажер за цело тело. . Не заборавајте да се почестите себеси и нарачајте си го ова неверојатно искуство сега.

Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager
 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Шиатсу масажа

  Јапонската масажа, се изведува со помош на 2 глави за масажа кои се составени од 8 јазли кои се движат во кружни движења. Овој притисок на точките на притисок ја балансира енергијата на телото, во ориенталната медицина познатко како ЧИ.

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Тапкање

  Масажата со тапкање, е силно ритмичко движење со прстите или дланките, кое се прави со 2 топки за масажа. Оваа техника за масажа е совршена за олеснување на насобраниот стрес во мускулите и е одличен за закрепнување по тренинг.

Функција за загревање

Со оваа вградена напредна функција за топлина, масажата . ќе ја подобри циркулацијата на крвта, ќе овозможи дополнително олеснување и поефикасна масажа.

Можете со леснотија да ја вклучите/исклучите функцијата или да го промените начинот на масажа или насоката на движење, без да треба да го исклучите и да го преместите масажерот.

Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Карактеристики на производот

 • Масира тешко достапни мускули на вратот, помеѓу рамената и грбот
 • Ја олеснува тензијата и го намалува стресот и анксиозноста
 • Лепливи ленти изработени од велкро за да уживате во удобна масажа
 • Разновидна употреба на целото тело
 • Два видови на масажа
 • Прилагодлива функција за загревање која помага во дополнително опуштање на мускулите за ефикасна масажа
 • Два нивоа на интензитет
 • 2м долг кабел
Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Опуштање од глава до пети

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на вратот

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на грбот

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на рамената

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на листовите

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на бутовите

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на стапалата

Предности на класична масажа

Масажата се поврзува со бројни ментална и физички здравствени придобивки. Таа не е само третман за да се чувствувате добро, туку и да го негувате здравјето и добросостојбата. Еве ги сите предности:

 • понизок стрес
 • зајкнување на имунитетот
 • справување со болката и напнатоста во мускулите
 • олеснување на анксиозноста и депресијата
 • зголемена мобилност и флексибилност на зглобовите
 • зголемена ментална активност
Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ивана

www.topshop.com.mk

Фидбек
Позитивно изненадена за тоа колку добро масира! Ми се допаѓа што може да се масираат различни делови од телото. Единственото што би можеби малку да се подобри се рачките, за да не мора да ги држам прецврсто кога ми треба повеќе притисок.

1 производ(и)