Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Rovus Заштитни ракавици од винил

Photo
Video

Олеснете си ги домашните задачи со сет од 20 Заштитни ракавици од винил. Поцврсти се од латекс, но, исто толку флексибилно, со финиш без прав кој не и штети на кожата и ги прави идеални за подготовка на храна, чистење, градинарство, боење на косата и многу повеќе. Удобни и растегливи, со една големина која одговара на сите и одличен дизајн.

Rovus Заштитни ракавици од винил
290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Олеснете си ги домашните задачи со сет од 20 Заштитни ракавици од винил. Поцврсти се од латекс, но, исто толку флексибилно, со финиш без прав кој не и штети на кожата и ги прави идеални за подготовка на храна, чистење, градинарство, боење на косата и многу повеќе. Удобни и растегливи, со една големина која одговара на сите и одличен дизајн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги рацете кога работите по дома

Многу обврски низ домот можат да ги извалкаат вашите раце и нокти, а најлесниот начин да ги заштитите е со пар удобни, флексибилни ракавици кои лесно ќе ги извадите и ќе продолжите со денот. Секогаш бидете подготвени за акција со овој сет од 20 висококвалитетни ракавици.

 

Предностите на винилот без прав

Ракавиците од винил се исто толку флексибилни како и ракавиците од латекс, но, многу поиздржливи, па така тие потешко ќе се искинат додека работите. Rovus Заштитните ракавици од винил се дизајнирани за удобност, со финиш без прав, кој ги прави соодветни за сите со алергии и чувствителна кожа. Растегливи и со една големина која одговара на сите, тие се одлични за сите во семејството – мажи и жени, млади и возрасни.

 

Стотици намени

Ставете пар ракавици секогаш кога ќе сакате да ги заштитите рацете и ноктите од нечистотија, маснотија, боја и мирис, со стотици намени низ домот:

  • Додека чистите за да спречите кожата да дојде во јаки детергенти или хемикалии.
  • Во кујната додека сечкате лути пиперки, лук, чистите риба или работите со други силни вкусови
  • Додека работите во градината или гаражата, за да спречите земја и масло да влезат под ноктите
  • Кога ја боите косата или облеката за да спречите боење на кожата

 

Дизајнирани за употреба на лева или десна рака, за еднократна употреба со цел поголема практичност и хигиена

Ракавиците се дизајнирани за употреба на лева или десна рака, па така, секои две ракавици можат да состават пар. Тие исто така се наменети за еднократна употреба, за поголема хигиена и практичност. Нарачајте го вашиот сет денес за почиста и побрза работа по дома.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star