Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-30%

Прилагодлива 3-зонска основа од брезово дрво која се прилагодува на телото и правилно ја распределува телесната тежина и со тоа создава здрава и ергономска средина за спиење и го продолжува животниот век на душекот.

Dormeo Trio Flex Летвички

Редовна цена: Од 5.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 4.193,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Прилагодлива 3-зонска основа од брезово дрво која се прилагодува на телото и правилно ја распределува телесната тежина и со тоа создава здрава и ергономска средина за спиење и го продолжува животниот век на душекот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Предности на Trioflex летвичките:

Trioflex основата со летвички нуди безброј предности за вашиот душек и вашата удобност:

 • Овозможува дополнителна флексибилност и ергономска положба на телото за време на спиењето
 • Содржи 39 или 42 посебни летвички (во зависност од должината на душекот)
 • Летвичките се местат со помош на прилагодливи гумени додатоци
 • Овозможуваат одлична проветреност на душекот и испарување на влажноста
 • Овозможува правилна распределеност на телесната тежина врз душекот и со тоа спречува пропаѓање на душекот или повратен притисок на испакнатите делови на телото (колкови, рамена, пети, карлицата)
 • Го продолжува животниот век на душекот

Прилагодување на цврстината со 9 летвички

Бидејќи нашето тело со текот на времето се менува, многу е важно да можеме сами да ја смениме цврстината на душекот. Со Trioflex - основата со летвички можеме да ја прилагодиме цврстината на душекот со 9те прилагодливи летвички, имено со 3 сета од 3 летвички. На тој начин секогаш ќе можете да уживате во удобноста на вашиот душек кој е прилагоден на вашите потреби.

Соодветни за:

 • сите Дормео душеци
 • продолжување на животниот век на душеците
 • лица кои имаат проблеми со грбот, бидејќи летвичките нудат поголема поддршка

Технички карактеристики
Димензија 80-140 cm x up to 200 cm
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво, буково дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.