Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-64%

Сиена јорганот може целосно да се пере на 60°C, температура на која се убиваат сите грини и со тоа ќе можете мирно да спиете во секогаш свежо и чисто опкружување. Благодарение на напредните материјали, тој може да се суши бргу, но ќе мора да се тресе редовно за да се избегне натрупување на полнењето. Јорганот е достапен во 4 димензии: 140 x 200 см, 160 x 200 см, 200 x 200 см и 200 x 220 см.

Dormeo Siena Јорган

Редовна цена: Од 4.190,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.490,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сиена јорганот може целосно да се пере на 60°C, температура на која се убиваат сите грини и со тоа ќе можете мирно да спиете во секогаш свежо и чисто опкружување. Благодарение на напредните материјали, тој може да се суши бргу, но ќе мора да се тресе редовно за да се избегне натрупување на полнењето. Јорганот е достапен во 4 димензии: 140 x 200 см, 160 x 200 см, 200 x 200 см и 200 x 220 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Баланс помеѓу мекост и топлина

Дормео Сиена јорганот е прекрасно мек јорган кој ќе ви овозможи удобно спиење преку целата година. Тој е направен од напредни материјали кои ја гарантираат неговата долготрајност, како и мекост за максимална удобност. Благодарение на штепот, полнењето нема да се натрупува по рабовите и, благодарение на инкорпорираните Wellsleep® микровлакна кај рабовите, јорганот е уште помек.

Јорган кој можете да го користите во текот на целата година

Полнењето кај Сиена јорганот е направено од Wellsleep® микрофибер влакна (350 gsm) кои прават овој јорган да дише и да биде мошне мек. Уникатната структура на овие влакна создава воздушни џепови, што додава екстра волумен на јорганот и прави да биде многу лесен и со тоа соодветен за користење во текот на целата година, вклучувајќи ги и топлите летни месеци.

Врвни материјали за долготрајност

Прекривката на јорганот е направена од Softdream микрофибер влакна кои се силни, отпорни, брзо се сушат и се долготрајни. Благодарение на овој материјал, вашиот јорган нема да го промени својот облик, боја или структура  и вие ќе можете да уживате во својата удобност многу подолго.

Може да се пере во машина и тоа ја олеснува негата

Сиена јорганот може целосно да се пере на 60°C, температура на која се убиваат сите грини и со тоа ќе можете мирно да спиете во секогаш свежо и чисто опкружување. Благодарение на напредните материјали, тој може да се суши бргу, но ќе мора да се тресе редовно за да се избегне натрупување на полнењето. Јорганот е достапен во 4 димензии: 140 x 200 см, 160 x 200 см, 200 x 200 см и 200 x 220 см.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star