Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Mamut Кревет

Photo
Video

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

Dormeo Mamut Кревет
15.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одличен избор за секоја спална соба

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Креветот е произведен во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи.

Овој прекрасен кревет е достапен во 2 бои: бела и бел даб.

Бесшумен

Ако уживате во мирот и тишината, тогаш навистина ќе ви се допадне овој кревет. Тој е целосно бесшумен и вие воопшто нема ни да ги забележите движењата на вашиот партнер во текот на ноќта.

Едноставен за склопување и одржување

Никој не сака производ на многу делови кои потоа треба да се склопува според упатство. Па затоа, ние за вас го направивме овој кревет едноставен за склопување.

Mamut креветот е едноставен за одржување. Едноставно користете мокра крпа и нежно средство за чистење и потоа пребришете со чиста, сува крпа.

Дополнителни информации

Детали за производот

Mamut креветот е направен од масивни иверици со дебелина од 3,2 см и обезбедуваат оптимална поддршка за секој душек.

Можете да го наместите на 2 различни висини согласно дебелината на душекот. Димензиите 140x200, 160x200 и 200x200 имаат преграда во средината за поголема поддршка.

Пакување

Mamut креветот е спакувана во 3 дела.

Забелешка: летвички и душек не се вклучени.

Соодветни летвички од Дормео се:

Упатство за склопување:

Димензии 90-120 x 200

Димензии 140 ; 180 x 200

86 cm 106cm/136cm/156cm/176cm/196cm 16 cm 40 cm 207cm
7cm 3,2 cm
Технички карактеристики
Димензија 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 cm.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои white oak, бела

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Tanja

www.topshop.com.mk

najdobar
Imam 2 Mamut kreveti so dimenzii160/200 i 180/200 krevetite se komplet so latofleks letvi i so dormeo duseci prezadovolna sum i gi preporacuvam za miren son na site

Biljana

www.topshop.com.mk

Ednostavno sovrsen
Ovoj krevet na Dormeo e najdobrata investicija za krevet sto sum ja napravila. Mnogu e super i ednostaven i moderen i epten lesno go montirav. Mesto da se matkam so majstori vaka taka otidov go kupiv i lesno po sema se ssklopuva brzo ednostavno i lesno a izgleda odlicno. Stvarno e super bidejki e bel i za sekoja kombinacija odgovara pa i da renoviram ili menuvam nesto krevetov se pogodi idealno. Davam odlicna preporaka za Dormeo Krevet.

2 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ