Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Dormeo Lux Душекот претставува луксузно удобен сон. Тој е комбинација од технологии и материјали кои нудат удобност, без разлика на положбата на спиење, обликот и тежината на телото. Паметниот дизајн користи мемори пена, аеропена, латекс и џебни пружини за да го создаде најудобниот душек кој некогаш сте го пробале. Одлична инвестиција која ќе ви обезбеди долги години одмор и опуштање.

Dormeo Lux Душек
79.990,00 ден.
Цена на рати: 10 x 7999 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Lux Душекот претставува луксузно удобен сон. Тој е комбинација од технологии и материјали кои нудат удобност, без разлика на положбата на спиење, обликот и тежината на телото. Паметниот дизајн користи мемори пена, аеропена, латекс и џебни пружини за да го создаде најудобниот душек кој некогаш сте го пробале. Одлична инвестиција која ќе ви обезбеди долги години одмор и опуштање.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 100% ИЗРАБОТЕН ВО ЕВРОПА

  Lux душекот е дизајниран во Словенија, изработен во Белгија, со високо-квалитетни материјали од Шпанија и со искуство од Франција.

 • 100 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 100 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

Заменете го вашиот душек со најдобриот од Dormeo

Душекот е еден од главните фактори кои влијаат на квалитетот на сонот. Квалитетниот сон е основа за добро здравје, добра енергија во текот на денот и обезбедува добар имунитет. Дополнително, правилниот душек спречува болки во грбот и вкочанетост во вратот и рамената.

 • Dormeo Lux Mattress

  Соодветен за секого

  Без разлика дали спиете сами или со партнер, без оглед на положбата во која спиете, Dormeo LUX Душекот е соодветен за секој.

 • Dormeo Lux Mattress

  Слоеви создадени да се ослободи притисокот

  Високото ниво на грижа кој се користи во внатрешноста е видлив и од надвор. Навлаката од плетен материја нуди уникатен, луксузен изглед кој го прави овој душек висококвалитетен производ, од ексклузивна нова линија.

 • Dormeo Lux Mattress

  CleanEffect® третман

  Природен CleanEffect® третман кој потекнува од Франција и нуди заштита од прашински грини, микроби и бактерии

Најудобен душек изработен досега

Повеќе од 18 години, Dormeo произведува високовалитетни решенија за спиење за задоволни и добро одморени купувачи. НОВИОТ Dormeo Lux душек црпи од искуството и претставува внимателно дизајниран спој од најдобрите технологии со цел да се создаде најудобниот душек, душек во кој ќе уживате секоја ноќ.

 • Прилагодлив слој од латекс, создаден за ви овозможи луксузен комфорт.
 • Соодветен за секого, без разлика на положбата на спиење, формата и тежината на телото.
 • Целосна висина од 30 см. Лесно качување и симнување од креветот.
 • Мемори пена и AERFOAM мемори пена за рамномерно распоредување на телесната тежина.
 • Ecocell® за максимална поддршка и прозрачност.
 • Слој од џебни пружини со 5 зони на прилагодливост.
 • CleanEffect® Essential™ третман кој потекнува од Франција и нуди заштита од прашински грини, микроби и бактерии.
 • 100 дена тест период – доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите.
 • 15-години гаранција - Нашите душеци се изработени да траат.
 • 100% Изработен во Европа - Дизајниран е во Словенија и изработен во Белгија со француска експертиза.

Што го прави овој душек посебен?

 • Еластичност

  • Латекс слојот овозможува природна еластичност.
  • Слој од латекс пена кој е дизајниран да обезбеди правилен проток на воздух (има специјални засеци)
 • Распределба на притисокот

  • Овозможува правилна положба на 'рбетот.
  • Потешките делови од телото потонуваат во слојот латекс, додека полесните делови овозможуваат правилна потпора на 'рбетот.
  • Правилното распоредување на притисокот, ја подобрува циркулацијата на крвта.
 • Прозрачност

  • Слојот од латекс овозможува непречен проток на воздух.
  • Дизајнот на душекот кој нуди голем проток на воздух, го прави постојано свеж и чист.

Погледнете во внатрешноста на Dormeo LUX душекот

висина30см.

Dormeo Lux Mattress

Поминете преку сликата   за деталите.

 1. 4 см. мемори пена

  Се обликува совршено на обликот на вашето тело и се прилагодува според него.

 2. 14см слој од џебни пружини со 5 зони на прилагодливост

  Овозможува проток на воздух, одлична удобност и поддршка. Додадените канали овозможуваат поголема флексибилност на пената и овозможуваат поголема циркулација на воздухот.

 3. 4 см. слој латекс

  Прилагодлив латекс за максимална поддршка

 4. 4 см. Aerfoam мемори пена

  За дополнителна удобност која совршено се вклопува со обликот на телото и го намалува притисокот во мускулите.

 5. 1 см. полнење

  Овозможува поврзување на слоевите.

 6. 3 см. мемори пена во навлаката

  Горен удобен слој од мемори пена вткаена во навлаката, која се вади и може да се користи како над-душек

 7. Природен CleanEffect® третман

  Природен CleanEffect® третман кој потекнува од Франција и нуди заштита од прашински грини, микроби и бактерии.

 8. 4 рачки за полесно ракување

 9. Етикета

Почист, посвеж, поздрав

Дизајнот на душекот кој нуди голем проток на воздух, го прави постојано свеж и чист. Ова е дополнително потпомогнато од природниот CleanEffect третман во навлаката кој обезбедува ефикасна заштита од прашински грини, микроби, бактерии и мириси.

Dormeo Lux Mattress

Удобност и неверојатен дизајн достапен по практична цена

Високото ниво на грижа кој се користи во внатрешноста е видлив и од надвор.

 • Навлаката од плетен материја нуди уникатен, луксузен изглед кој го прави овој душек висококвалитетен производ, од ексклузивна нова линија.
 • 3см. горен удобен слој од мемори пена вткаена во навлаката, која се вади и може да се користи како над-душек.
 • Безгрижна инвестиција која ќе трае и ќе ви овозможи долги години квалитетен сон.
Dormeo Lux Mattress

Душек произведен во Европа

Дизајниран е во Словенија и изработен во Белгија со француска експертиза. Овој душек е достапен во сите стандардни димензии и е дел од Lux линијата.

100 дена тест период и 15 години гаранција

Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 100 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом.

Трајноста на душекот може да се продолжи со квалитетни летвички икревет

Користење на дрвени летвички е многу важно за трајноста на душеците. На овој начин се овозможува циркулација на водухот.

Погледнете ги Дормео летвичките тука.

Наместете го брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе пристигне на вашиот праг компресиран во вакумски затворена ролна која е заштитена во кутија за транспорт - завиткана во ДВА слоја пластика.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој најлон со ножици и внимавајте да не го исечете внатрешниот слој најлон во душекот. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на вашиот кревет. Внимателно исечете го пластичниот најлон на рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Оставете го вашиот душек 6 часа за целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро 4см. високоеластична полиуретанска пена, 4см. латекс, 14см. џебни пружини, 4см, Ecocell пена
Анти-бактериски третман Да
Висина 30 cm
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 5
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Џебни пружини
Мемори пена Да
Навлака 97% полиестер, 3% еластин, 3см. високоеластична полиуретанска пена
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star