Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Високо квалитетен душек со 3 зони со удобно јадро. Во навлаката има 2 см мемори пена која се обликува според вашето тело. Платинум Фреш Прима душекот е надграден со специјална луксузна навлака.

Dormeo Fresh Prima Platinum Душек
Од 24.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 2082.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 6
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Високо квалитетен душек со 3 зони со удобно јадро. Во навлаката има 2 см мемори пена која се обликува според вашето тело. Платинум Фреш Прима душекот е надграден со специјална луксузна навлака.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеален душек за целото семејство

Заборавете на потрагата по вистинскиот душек за вас и вашето семејство. Душекот Dormeo Fresh Prima Platinum е направен од 2 слоја цврсти, но прилагодливи Ecocell® слоеви, со што ви ја обезбедува потребната поддршка. Помеѓу нив има слој од Octaspring® пружини. Тие се исклучително прилагодливи, се движат 3-димензионално и се поставени во 3 зони. Навлаката е збогатена со мемори пена со што душекот совршено одговара на сите точки на притисок на телото. На овој начин вашето тело ќе ја има потребната поддршка. Пружините овозможуваат и неверојатна прозрачност, додека CoolPlus® влакната и третманот со CleanEffect® Lite, обезбедуваат спречување на влага и максимална хигиена. Навлаката може да се отстрани и горниот дел да се пере.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Предности на наградуваната Octaspring® технологија

Octaspring® технологијата е препознаена како најдобра иновација во воздухопловната индустрија, која носи удобност од прва класа. Покрај тоа, користи 50% помалку материјал и практично не произведува отпад. Сепак, најпријатните придобивки од оваа технологија ќе ги доживеете додека спиете. Проверете подолу како.

 • 3D приспособливост

  Иновативни пружини, изработени од квалитетна Ecocell® пена со уникатен Octaspring® дизајн, и 8 колони за поддршка овозможуваат 3D приспособливост во формата и функционалноста. Секоја пружина соодветно се приспособува на контурите и движењата на телото во било која положба на спиење - на страна, на грб или на стомак.

 • Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

  Одлична поддршка за 'рбетот

  Octaspring® слој со 3 зони, кои ги следат контурите на 'рбетот и го одржуваат во здрава положба во текот на целата ноќ. Овозможуваат насочена поддршка и подобрен степен на ергономија.

 • Неверојатна свежина

  8 пати поголема прозрачност од стандардната мемори пена, Octaspring® технологијата докажано овозможува проток на воздух и ја намалува температурата на креветот за 3°C за да ви овозможи посвеж, побрз, подлабок и подолг сон. Дополнително, ја подобрува хигиената на душекот.

Погледнете во внатрешноста на душекот

висина18см.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. Горна страна на навлака – CleanEffect® Lite со CoolPlus микро-влакна

  CleanEffect® Lite овозможува антибактериска заштита. CoolPlus® микро-влакната спречуваат појава на влага и овозможуваат удобност.

 2. 2 см Мемори пена во навлаката

  Одговара на било која положба на спиење и форма на телото. Совршено се обликува до контурите на телото и ги намалува точките на притисок.

 3. 3 см. Ecocell® пена

  Дополнителниот слој на високо-еластичната пена која го зголемува чувството на удобност и поддршка.

 4. 3 см. Octaspring® слој со 3 зони

  Ја следи положбата на 'рбетот и го одржува во здрава положба во текот на целата ноќ. Исто така, нуди 3 посебни зони за удобност за да се обезбеди добра положба со движењата на вашето тело.

 5. 10 см. поцврста сина Ecocell® пена

  Овој слој овозможува удобност, со еластична 3D структура полна со мали топчиња исполнети со воздух, со што се прилагодува на обликот и тежината на вашето тело.

 6. Навлака која се отстранува со патент и 4 рачки

  Навлаката се отстранува и горниот дел може да се пере.

Подобрен степен на ергономија

Octaspring® слојот на душекот е во 3 зони кои го поддржуваат телото на соодветен начин, помагајќи да се подобри држењето на 'рбетот и да се намали болката во грбот поврзана со спиењето.

Дополнително, слоевите на горната и долната страна на јадрото се изработени од Ecocell® пена која обезбедува дополнителна поддршка, исто така совршена за телото во развој и растење на детето.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Уживајте во чувството на удобност

Иако телото треба убаво да се прилагоди, не смееме да заборавиме на удобноста.

Мемори пената во навлаката, совршено ќе се обликува на секоја контура на вашето тело и обезбедува ослободување на точките на притисок. Совршен е за релаксирање на болните мускули и зглобови, особено по долг ден на работа или пак тренинг.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Совршен за целото семејство

Ова е навистина совршен душек за сите членови на семејството. Благодарение на пружините со Octaspring® пена кои не се прицврстени еден за друг, нема да има пренесување на движењата. Па дури и кога спиете со партнер или пак со децата, овој душек ќе биде омилен за сите.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Останете свежи цела ноќ

Покрај пружините на Octaspring® пена во основниот слој и Ecocell® пенaта, особено внимание е посветено вашиот душек да остане чист и релаксирачки.

Иновативна навлака збогатена со CoolPlus® микро-влакна, кои се дизајнирани со специјална технологија за да ја намалат влагата од кожата и да го забрзат сушењето. Ова е особено важно за оние кои се потат прекумерно во текот на ноќта, како и за тинејџери во раст, возрасни мажи или пак идни мајки.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Кажете здраво на новата здрава и свежа средина за спиење

Да имате душек што дише и обезбедува доволен проток на воздух е основа за регулирање на влагата и топлината на површината на која најчесто се развиваат бактериите. Сепак, за да го направите вашиот душек уште позаштитен од бактерии и мириси, навлаката е збогатена со CleanEffect® Lite третман.

Ако вие или пак вашите деца имате проблеми со алергии или имате чувствителна кожа, ќе ви биде особено важно бидејќи навлаката се отстранува и горниот дел може да се пере.

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Добијте го најдоброто за вашиот душек

Дали знаете дека може да ја подобрите удобноста на вашиот душек и за 30%? Едноставно комплетирајте го со Dormeo дрвените летвички кои:

 • ќе се приспособат на вашето тело и ќе помогнат вашиот 'рбет да остане во правилна положба
 • рамномерно ќе да расподелат тежината
 • ќе овозможат проток на воздук за душекот
 • ќе овозможат душекот да остане чист, сув и хигиенски
 • ќе го продложат животниот век на душекот

Погледнете ги Dormeo летвичките

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
Технички карактеристики
Јадро Ecocell® пена, Octaspring®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака 100% полиестер (од кои 29% CoolPlus®)
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ