Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Embossed Класична перница

Photo
Video
-50%

Dormeo Embosssed Класичната перница е полнета со WellSleep® микровлакна, кои имаат одлични термални карактеристики, минимално ја впиваат влагата и имаат одличен проток на воздух. Ова ќе обезбеди удобност во текот на целата ноќ за сите кои спијат на стомак, грб и на страна. Перницата се пере на 60°C, има стилска нвлака со 3D дизајн која е зајакната со CleanEffect® третман за долготрајна свежина.

Dormeo Embossed Класична перница

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Embosssed Класичната перница е полнета со WellSleep® микровлакна, кои имаат одлични термални карактеристики, минимално ја впиваат влагата и имаат одличен проток на воздух. Ова ќе обезбеди удобност во текот на целата ноќ за сите кои спијат на стомак, грб и на страна. Перницата се пере на 60°C, има стилска нвлака со 3D дизајн која е зајакната со CleanEffect® третман за долготрајна свежина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Не дозволувајте старата перница да ја уништи ноќта

За здрава и хигиенска средина за спиење, треба да ја менувате и перете вашата постелнина секоја недела и да ја заменувате на неколку години. Ова, особено е важно за перниците, бидејќи поминуваме во просек 7 до 8 часа, одмарајќи ја чувствителната кожа на неа, вдишувајќи и издишувајќи. Сега, можете да уживате во квалитетна Dormeo перница по пристапна цена, со одличен стил и дополнителна хигиена.

Dormeo Embossed Pillow Classic

WellSleep® влакна кои ќе ви помогнат да се одморите

WellSleep® напредните микровлакна се неверојатен материјал кој создава илјадници мали воздушни џебови кои обезбедуваат мекост, поддршка и проток на воздух и спречуваат прегревање, потење, дамки и мириси. Ова полнење нуди богато чувство, налик на полнењето од пердуви, но е многу полесно за одржување.

Dormeo Embossed Pillow Classic

Модерен дизајн со 3D текстура

авлаката не перницата и јорганот имаат модерен, 3D дизајн кој нуди одлично чувство наспроти кожата и ќе се истакне од останатата постелнина. Секој сет е достапен во две бои, мека зелена и класична бела, за смирен, топол изглед кој ќе ви по могне да се опуштите во мирен и квалитетен сон.

Dormeo Embossed Pillow Classic

CleanEffect® за максимална хигиена

Навлаката на перницата е зајакната со CleanEffect® третман кој се бори против мириси, прашински грини, микроби, бактерии и алергени, со цел да ви обезбеди на вас и вашето семејство, чиста средина за спиење. За разлика од традиционалните пердуви, WellSleep® влакната целосно се перат на 60°C и брзо се сушат, со цел да спречат мувла или непријатни миризби.

Dormeo Embossed Pillow Classic

Дизајнирана да одговара на спиење на страна и на грб

Перницата е со димензија од 50х70см, соодветна за стандардните навлаки за перници и дизајнирана да одговара на сите кои спијат на страна и на грб. Перницата ја добивате со торбичка, за практично складирање кога не ја користите.

  • Dormeo Embossed Pillow Classic
  • Dormeo Embossed Pillow Classic

Dormeo Embossed 3-во-1 сет

Dormeo Embossed Класичната перница е дел од Dormeo Embossed колекцијата, во која ќе го најдете и Dormeo Embossed 3-во-1 сетот кој се состои од јорган, перница и торбичка. Достапен е во две бои (класична бела и нежна зелена) и две димензии:

  • единечен сет: 1x јорган 140x200см + 1x перница 50x70см
  • дупол сет: 1x јорган 200x200см + 2x перници 50x70см

Кликнете тука за Dormeo Embossed Сетот

Dormeo Embossed Pillow Classic Dormeo Embossed Pillow Classic
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% polyester (Wellsleep® advanced microfibers),
Висина 16 см
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% Polyester
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ